Nowe akwarium - pytanka

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

deleden
Posty: 22
Rejestracja: 19 lis 2006 4:45

r

Post autor: deleden »

witam
jak na poczatek akwa nawet nawet:)
ale jesli moge coś zasugerować to wymianę tła na czarne : roślinki zostaną pięknie wyeksponowane
następna sprawa to korzeń po prawej stonie zdjęcia - przesuń go tak aby cały był zanurzony bo inaczej może dojść do lekkiego gnicia w miejscu gdzie wystaje ( wahania poziomu wody )

co do ramirezek , najpierw dowiedz się w jakiej wodzie przebywają rybki ,które chcesz kupić a dopiero po tym martw sie o korygowanie parametrów. jeśli kupujesz je ze sklepu to na pewno trzymane są w wodzie kranowej więć problem pH tww i two pewnie masz z glowy-najważniejsze aby parametry były stałe

co do obsady to proonuje zwykłe gupiki:) wszędzie ich pełno i ładnie skubią glony a prętniki sobie podaruj
zrezygnował bym jeszcze z otosków a dokupił kirysków panda

co doroślin :anubias po lewej to Anubias heterophylla roślinka dosyć ciężka w uprawie i rośnie duuża
małe roślinki z przodu po lewej i po prawej Cryptocoryne x willisii "lucens"
raczej problemu z nią nie będzie , z tyłu masz zwyklą moczarke i Vallisneria spiralis-popularna niegdyś trawka :) a w rogu to Limnofilia sessiliflora bardzo szybko rośnie i ma małe wymagania
dodaj jeszcze jedną świetlówke ,utrzymuj NO3 na poziomie 5-10 ppm i dbaj o wszystko :)
jeśli chesz kupić testy to polecam jbl

powodzonka
Neisa
Posty: 28
Rejestracja: 21 lis 2006 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Neisa »

deleden pisze: następna sprawa to korzeń po prawej stonie zdjęcia - przesuń go tak aby cały był zanurzony bo inaczej może dojść do lekkiego gnicia w miejscu gdzie wystaje ( wahania poziomu wody )
Nie widać tego na zdjęciu, ale akwa nie jest do końca napełnione jeszcze wodą (sadziłam rośliny).
deleden pisze:co do ramirezek , najpierw dowiedz się w jakiej wodzie przebywają rybki ,które chcesz kupić a dopiero po tym martw sie o korygowanie parametrów. jeśli kupujesz je ze sklepu to na pewno trzymane są w wodzie kranowej więć problem pH tww i two pewnie masz z glowy-najważniejsze aby parametry były stałe
W życiu nie kupiłabym żywego stworzenia uprzednio nie dowiedziawszy się w jakich warunkach powinno być trzymane! Na pewno o tym nie raz pisałam.
Od miesiąca nic nie robię innego tylko czytam o wymaganiach ryb jakie będę hodować... :roll:
deleden pisze:dodaj jeszcze jedną świetlówke ,utrzymuj NO3 na poziomie 5-10 ppm i dbaj o wszystko :)
Jedynie mogę dodać odbłyśniki i za tydzień je zakupię.

Aha jeżeli chodzi o tło, to wybierałam je długo i motyw antyczny najbardziej mi się spodobał. To indywidualna kwestia gustu.

Pozdrawiam,
Marta
ODPOWIEDZ