Jakie roslinki byś cie polecili?

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Pejkuś
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2006 16:13

Jakie roslinki byś cie polecili?

Post autor: Pejkuś »

Ja jako poczatkujący akwarysta mam problem z dobraniem roślin prosze o podanie nazw roślin które są najlepsze dla poczatkujących.Prosze o odpowiedź.

Pozdrawiam pejkuś.
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Ja polecę moje ulubione kryptokoryny, nie maja wygórowanych wymagań co do światła, jednak ważne by utrzymywać w mairę stałe parametry wody. No i odmian tyyyyyyle :D Pięknie się rozrastają, mają silny system korzeniowy. Naprawdę warte polecenia.
wróciłam :)
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam, jezeli nam powiesz jakie masz parametry wody,jakie rybki plywaja w Twoim akwa i jaka masz moc swiatla(jakie rodzaje swietlowek) to wtedy bedziemy mogli Ci pomoc.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Aby doradzic jakiekolwiek rośliny ważna jest informacja o Twoim zbiorniku, jak duży a przede wszystkim jakie masz oświetlenie, bo wiadomo światło niezbędne do optymalnego rozwoju roślin. Jeśli nie masz doświadczenia zapewne Twoje oświetlenie tez nie jest, tak podejrzewam, na super wymagające roślinki a być może nawet i te o średnich wymaganiach. Zakłada się dla dobrego rozwoju rosłin około 0.5W mocy świetówek na litr wody.
Podam więc może coś co nie wymaga az takich warunków świetlnych:
- Anubias afzelii
- Anubias angustifolia
- Bolbitis heudelotii
- Echinodorus schlueteri
- Egeria densa
- Microsorium pteropus
- Sagittaria subulata

Nadmieniam to roślinki nie wymagające zbyt dużo światła, a nawet powiedziałabym cieniolubne. Jeśli kupisz wymagające a masz słabe oświetlenie będzie z tym kiepsko.
Per aspera ad astra

Obrazek
Pejkuś
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2006 16:13

Post autor: Pejkuś »

Dziękuje za opowiedż.
ODPOWIEDZ