żółtka jajek ?!

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
micho_123
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2006 20:46
Lokalizacja: Częstochowa

żółtka jajek ?!

Post autor: micho_123 »

witam!
ostatnio słyszałem że bardzo dobrym pokarmem są żółtka gotowanych jajek ? czy to prawda,tego niewiem i narazie nie będe eksperymetowac ! jeżeli ktoś wie cos na temat tych żółtek to prosze żeby sie podzielił ze mną ta informacją :)

pozdro !!

UŻYWAJ OPCJI SPRAWDZANIA PISOWNI!!! temat specjalnie zostawiam nie poprawiony, żeby inni widzieli jakie błędy robisz! BARA
Awatar użytkownika
danysan
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2006 17:37
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: danysan »

na temat "żułtek " to ja nic nie wiem a co do żółtek to są dobre ale w nie dużych ilościach
70 litrów ogólniak
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Żółkiem można karmić narybek, tylko trzeba uważać by nie dać go za dużo bo wtedy zatrujesz rybki (z rozkładu zółtek powstaj miedzy innymi toksyczny siarkowodór).
Lepszym, wg mnie, pokarmem jest takie coś:
bierzesz 2 jajka, do tego dodajesz gotowanej i rozdrobnionej wątróbki, całosć mieszasz dokładnie, dodajesz ewentualnie mąki pszennej (aby było gęstrze), potem to wlewasz na wrzątek i gotujesz chwile, powstaje cos w rodzaju lanych klusek. Te "kluski" proponuje zamrozić np. w pudelku po bombonierce i mamy wtedy gotowe porcje do karmienia rybek.
Ten pokarm szczególnie lubią kiryski i zbrojniki, chętnie jedza go też żyworódki
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
qba
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2006 15:20
Lokalizacja: Lubartów

Żułtka??

Post autor: qba »

Moim zdaniem BZDURA!!! :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Co według Ciebie jest bzdurą :?:
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
al
Początkujący pomocnik
Posty: 114
Rejestracja: 11 maja 2006 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post autor: al »

chemik4 pisze:Żółkiem można karmić narybek, tylko trzeba uważać by nie dać go za dużo bo wtedy zatrujesz rybki (z rozkładu zółtek powstaj miedzy innymi toksyczny siarkowodór).
Lepszym, wg mnie, pokarmem jest takie coś:
bierzesz 2 jajka, do tego dodajesz gotowanej i rozdrobnionej wątróbki, całosć mieszasz dokładnie, dodajesz ewentualnie mąki pszennej (aby było gęstrze), potem to wlewasz na wrzątek i gotujesz chwile, powstaje cos w rodzaju lanych klusek. Te "kluski" proponuje zamrozić np. w pudelku po bombonierce i mamy wtedy gotowe porcje do karmienia rybek.
Ten pokarm szczególnie lubią kiryski i zbrojniki, chętnie jedza go też żyworódki
Ja dodaję do tego rozmrożonego szpinaku, roztartego czosnku, gotowanej marchewki, zmielonego serca wołowego. Pokarm uniwersalny, dla każdego coś dobrego.
Awatar użytkownika
qba
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2006 15:20
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: qba »

Nie wierzę że rybki będą jadły żółtka, mysle ze ktoś to wymyślil

Pozdro :D
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

kolego gba, to, że czegoś nie wiesz a co inni stosują z powodzeniem nie znaczy, że musisz od razu pisać : "bzdura"

Żótka jajek (na twardo) są stosowane w akwarystyce od bardzo dawna. Szczególnie przy karmieniu narybku. Poczytaj trochę na ten temat a potem się wypowiadaj.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ