A co mi tam...- 112l by Gilliam

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

A co mi tam...- 112l by Gilliam

Post autor: gilliam »

Akwa założone 04.11.06. To moje pierwsze zetknięcie z akwarystyką, więc bądźcie łaskawi :wink:

112l profilowane, pokrywa standardowa, 2 świetlówki po 18W (wiem, wiem- pracuję nad tym), dodatkowo pokrywa obklejona budowlaną folią aluminiową. Filtr Aquael FAN-2 plus, grzałka Elite 150W.

Dodaję CO2 ze spreju z Allegro (co pewnie nic nie daje, ale jak kupowałam, to nie wiedziałam). Nawożę Planta Gainer Classic od 2 tygodni. Podmiana co tydzień 20%.

FLORA:

- żabienica amazońska (nie rośnie, więc jej nie widać na foto :wink: ),
- żabienica delikatna,
- wąkrota (białogłowa?),
- ponikło,
- nurzaniec w dwóch odmianach,
- moczarka,
- zwartka (Blechera chyba),
- bakopa,
- paprotka,
- mikrozorium,
- kabomba,
- ludwigia,
- mech jawajski,
- trawka brazylijska
- glony :D

FAUNA:
- 15xneon innesa
- 2xtetra cesarska (parka)
- 5xotosek
- 5xkirys spiżowy odmiany albinotycznej
- dodam jeszcze parkę pielęgniczek Ramireza i być może drugą parkę tetry cesarskiej

Podać parametry? Z dnia 19.12.- NO3 10, NO2 0, GH > 10 stopni d, KH 3 stopnie d, pH 7,2. Jednak testy mam paskowe Tetry 5w1, czasami się zastanawiam, czy to pH wynosi 8 czy 6 :D Ale to pewnie dlatego, że jestem artystką, więc dla mnie istnieje większa przepaść kolorystyczna niż żółty-bardziej żółty-pomarańczowy-bardziej pomarańczowy-czerwony :wink: Niedługo wybiorę się po lepsze testy.

Jeśli chodzi o tło, to na dniach pomaluję płytę pilśniową na czarno. Oczywiście tło będzie zewnętrzne.
Rośliny- wiem, że nie wyglądają najlepiej, ale staram się jak mogę, a słabe oświetlenie mi w tym nie pomaga.

I co o tym sądzicie?
Obrazek
ODPOWIEDZ