POMOCY!!!!Gurami złote!!!!

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fisherek
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2004 19:20

POMOCY!!!!Gurami złote!!!!

Post autor: Fisherek »

Hej,mam pilne pytanie .Jak uratowac gurami ktorej najpierw otwarla sie ranka(czym to zagoic?????????????), a teraz cialo zaczelo jej sie strzepic,łuszczyć niewiem jak to nazwac.Myslalem ze to plesniawka i posmarowalem jodyna,niepomoglo.Ogólnie wyglada jakby cialo jej sie rozkladalo:( Prosze o pomoc!!!
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

to mi wygląda na mykobakterioze...nie chce cie martwić ale jest ona nieuleczalna...odizoluj gurami od reszty żeby inne ryby sie nie zaraziły...
zdechnie napewno...ale możesz skrócić jej męki...
jakie masz akwa, parametry,obsade?kupowałeś jakieś ryby ostatnio?
napisz to zobaczymy dlaczego zachorowała...
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wyglada mi to na Flexibakterioze :? Trypaflawina powinna pomóc .kąpiele po 8 god dziennie po 3 dni w roztworze 5ml 10l
Pozdrawiam
Przemek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

Cytat:

"FLEXIBAKTERIOZA, choroba bawełniana
Białe kępki wokół pyska i białe plamy na ciele rybki(...)

przecież o białych kępkach nie wspominał
... w mojej książce jest napisane o rankach,wypadaniu łusek...itp co potwierdził...
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

marcin w ksiazkach jest wiedza teoretyczna :wink: Moim zdaniem jest to flexibakterioza a dlatego tak twierdze ze zaatakowała dopiero po zrobieniu sie ranki.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2005 17:24 przez Owl, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Awatar użytkownika
Fisherek
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2004 19:20

Post autor: Fisherek »

Akwa jest 60l 3 gurami ,5 black molly i 3 danio.Niekupowalem dawno nic.Jest odlowiona w mniejszym,niema ratunku??????????Kupilem AQUAKALI na ta ranke warto probowac??????????????? P.S.Usypia sie w kruszonym lodzie???nie??
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

A moim zdaniem spróbuj z trypaflavina napewno nie zaszkodzi a moze pomóc.Wyreokowanie ze nie ma szans dla ryby jest dla mnie troche dziwne nie widząc owych ryb marcin.
Przemek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

mnie te objawy sie skojarzyły z mykobakteriozą...moge sie mylić..a że mykobakterioza jest śmiertelna to tylko mówie...
Awatar użytkownika
Fisherek
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2004 19:20

Post autor: Fisherek »

Jeszcze 2 pytania. 1.Sprobowac Aquakali na ranke?????????? 2.Trypoflawina da sie ja kupic w sklepie??????Akryflawina niejest podobna??????????
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No i z tym sie zgodze ze jest smiertelna lae jesli to flexibakterioza to rybe da sie jeszcze uratowac.I tu własnie jest najwazniejszy aspekt leczenia chorób przez forum :) decyzja co robic i jak leczyc nalezy do wlasciciela ryby.Typaflavina nie zaszkodzu a oze pomóc.
Pozdrawiam
Przemek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

Owl,tu sie zgadzam :D Fisherek przeczyta nasze posty i wybierze tą możliwość, która uzna za słuszną według siebie :lol: i rzeczywiście masz racje,lepiej leczyć ja na flexibakterioze niż zabijać...troche sie rozpędziłem :wink: zawsze jest nadzieja....

Fisherek,masz troche przegęszczone akwa.Gurami potrzebują większego zbiornika...112l i więcej...
ODPOWIEDZ