myśle nad załozeniem krewetkarium

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

myśle nad załozeniem krewetkarium

Post autor: vitesse7 »

Witam. Tak jak w temacie ująłem myśle nad załozeniem malutkiego krewetkarium. "Pod ręką" mam wolne akwarium około 10l. czy ono nadaje sie na malutkie krewetkarium?;> Z tego co przeczytałem najlepiej jest by w takim akwa dla kreweci za dno służył piasek. Czy mogli byście mi przybliżyć temat "jak założyć krewetkarium". prosze o jakieś cenne rady. Od jakiego gatunku zacząć. co powinno sie znajdować w tym akwa. jaka temp jest najlepsza dla mieszkańców, jakie rośliny wyglądają ładnie i nadają sie na takie akwa. I najważniejsze. CZY MUSI BYĆ TAM FILTR jeżeli bedzie dużo roślin?:> (to pytanie wyszło z tego iz spodkalem sie z chodowcą który miał akwa pełne roślin i nie miał filtra. a wode miał śliczna krestaliczną i czyściutką) PROSZE O CENNE RADY. Z góry dziękuje. pozdrawiam :D
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Dawidek_1990
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2006 18:19
Lokalizacja: Jaworzno

...

Post autor: Dawidek_1990 »

Myśle, że 10 litrów powinno raczej wystarczyć. Krewetki z tego co wiem należy wprowadzać do dojrzałego akwarium o dość dobrej roślinności z kryjówkami. Co do temperatury to (tak jak u ryb) zależy od gatunku, ale średnia temp. dla krewetek jest 25*C w porywach do 30*C !! Jeśli chcesz się tym bardziej zainteresować to polecam :


http://www.akwaria.pl/krewetki/index.html

Pozdrawiam Dawid!:D
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

Dzięki bardzo że przynajmniej jedna osoba sie zainteresowała moim tematem. A co do rozróznienia płci kreweci możesz mi cos powiedzieć? Bo jutro sie wybieram do chodowcy po 6 sztuk red cherry i 6 szt babaluti green. na początek będzie ten baniaczek 10l ale wydaje mi sie że postawie obok 25l żeby woda powoli dojżewała i wpuszcze tam moje krewecie. Czy 2,5 za red cherry i 3,50 za babaluti green to drogo? wydaje mi sie że nie.
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Dawidek_1990
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2006 18:19
Lokalizacja: Jaworzno

...

Post autor: Dawidek_1990 »

- CENA
na allegro.pl RED CHERRY to ok od 2 zł do 4 zł (za osobnik ubarwione i podrośnięte), także myśle, że cene masz dobra (w koncu to nie jakas morska ryba za 150zł:D). Ceny babaluti green (Caridina lub inaczej "Rainbow") też nie są takie wygurowane -- znowu allegro sie klania i cena jest nie wiele wyższa! Także koszty pupilków zostawiam narazie w spokoju i raczej majątku na nie nie wydasz !

Kto jest kim ?

Wiec (myśle, ze jak sa male to nie rozpoznasz tak szybko,ale...) Samice w wiekszosci przypadkach sa nieco wieksze i masywniejsze! (dobrze, ze u ludzi tak czesto sie to nie zdarza:D)

Pozdrawiam Dawid!
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Też bede zakładał krewetkarium jeśli dobrze pójdzie.
Ja na Twoim miejscu poczekał bym te 2 tyg zanim dojrzeje 25l i dopiero wtedy bym kupił krewetki. Po co zakładać najpierw 10l jak za 2 tyg mają przejść do 25l? Pozatym kolejny stres dla nich itp.
Czołem :)
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

Kupiłem już 5 red cherry i 5 babaluti green. Wydaje mi sie za narazie zostane przy tym 10l, dopiero gdy powiększy mi sie populacja wyeksmituje je do 25l.

Pytanko:
czy do tych kreweci moge wpuściś ze 3 zwinniki jarzeńce? przydało by sie coś żęby pływało. jeżeli niebardzo można to nic przeżyje. poprostu posadze wyższe rosliny i też będzie ok.

Pytanko 2:
Czy CO2 z bimbrowni możę zaszkodzić kreweciom? (podawał bym w małych ilosciach)
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

do 10l chcesz wpuścić ryby? Chyba żartujesz?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

teraz już nie chce. zauważyłem ze moje krewecie są wystarczajace jak na ten zbiornik.[/color]
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Dawidek_1990
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2006 18:19
Lokalizacja: Jaworzno

...

Post autor: Dawidek_1990 »

Pytanie 1

Rzeczywiście 10 litrów to troszeczkę za mało na jakiekolwiek ryby, ale do tej 25-tki może będzie dało sie coś dobrać
PYTANIE 2

Tak, można nawozić akwarium z krewetkami CO2 (tylko czy w 10l nie będzie za duże stężenie jak dla krewetek??) -- w każdym razie obserwuj je często z tym CO2 .


Pozdrawiam Dawid!


Kali jesc Kali kochac Kali zabic
OPCJA PISOWNIA


------------

no to teraz czuję się bardzo zawstydzony...
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

jednak poczekam z nawożeniem CO2 tego 10l. myśle zę jak sie populacja kreweci powiekszy (a już niedługo, bo od hodowcy kupiłem jedną z jajkami) to wtedy pomyślimy nad przeprowadzką. i Tam pomyślimy nad CO2.

Dzieki bardzo za odp. jeżeli by ktos miał jeszcze jakies zalecenia dla początkującego to bardzo prosze o podzielenie sie nimi.

pozdarawiam.
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
qba0
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2006 18:16
Lokalizacja: poznań

Post autor: qba0 »

ja też myśle o krewetkach mam akwa ok 20l co ile i jakie krewetki moge w nim trzymac i czy musze miec filtr?
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

ja zacząłem od red cherry i babaluti green. jak narazie świetnie jest.
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
ODPOWIEDZ