Glonu na roślinkach POMÓŻCIE??

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
adirock
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2006 12:34

Glonu na roślinkach POMÓŻCIE??

Post autor: adirock »

Witam!!! Mam problem z glonami na roślinkach.
Na początku to były tyko małe niteczki dlatego sie nie przejmowałem.
Ostatnio zauważyłem coś niepokojącego: pomarańczowe kropki na roślinkach i grube nity nie wiem co mam robić :cry: i dlatego sie do was zwracam jestem początkującym i dlatego nie wiem co robić????


PROSZE O ODPOWIEDŹ :nie_mam_pojecia

podaj parametry wody, oświetlenie, obsade, wielkość zbiornika, Chemik4
adirock
adirock
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2006 12:34

PARAMETRY

Post autor: adirock »

AHA! ZAPOMNIAłEM PODAć PARAMETRY WODY

WODA: 35 STOPNI CELCJUSZA
AKWARIUM: 30L
adirock
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

WODA: 35 STOPNI CELCJUSZA
Ile? 35*C? Ty chcesz zrobić zupe rybną?
Dla ryb tropikalnych temp. powinna wynosić od 22 do 28*C (to zależy od gatunku).

Napisz jeszcze jakie masz pH, twardość, NO3, NO2, PO4, oświetlenie (bardzo ważne!) ilość ryb (jeszcze ważniejsze!), jak często podmieniasz wode (zalecane co 1-2 tygodnie ok 30% wymienić na nową, odstałą), jak stare jest to akwarium.

Gdy to wszystko podasz to wtedy możemy Ci pomóc, bo tak to jest to tylko zgadywanie
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
adirock
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2006 12:34

Post autor: adirock »

SORRY!! Nie 35 tylko 25 stopni - zawsze mi sie myli jeszcze raz SORRY.
A te akwarium ma 2,5 tygodnia -jeszcze ani razu nie zmieniałem wody :oops:

Prosze o odp. :oops: :cry: :oops: :cry:
adirock
Awatar użytkownika
qba0
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2006 18:16
Lokalizacja: poznań

Post autor: qba0 »

a masz jakieś ryby?
marcinpoznaniak
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2006 13:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: marcinpoznaniak »

Witam glony pojawiają sie gdy parametry wody bardziej sprzyjają im niż roślinom. Jeśli nalałeś wody z kranu tym bardziej żle. Ja pozbyłem się spuszczając połowę wody i uzupełniłem ją wodą destylowaną w baniakach w marketach są taka do żelazek i akumulatorów. Ważne jest aby te połowę wody wymienić stopniowo nie naraz aby nie zaszokować rybek. Po dolaniu wody destylowanej znacząco spada twardość wody a i pH robi się bardziej odpowiednie. Po tej podmianie glony zniknęły same po tygodniu bez żadnej chemii
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Wina moze takze tkwic w tym czy docieraja do akwarium promienie sloneczne co przy nieodpowiednich parametrach wody i solidnym przerybieniu(bo takie niesty w tym wypadku podejrzewam) daje efekt w postaci glonow :? ja swego czasu mialem akwarium specjalnie wystawione na dzialanie(przez pare godzin) promieni slonecznych by moje mlode zbrojniki mialy co skrobac ale nie mialem przerybienia w akwarium tym bardziej ze w mniejszych akwariach dosc łatwo zachwiac rownowage parametrow wody niz w akwariach wiekszej pojemnosci.
jesli byla by podana szczegolowa obsada bylo by łatwiej dociec powodu pojawiania sie wysypu glonow :)
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

tym bardziej ze w mniejszych akwariach dosc łatwo zachwiac rownowage parametrow wody niz w akwariach wiekszej pojemnosci.
Czyżby?

A mi się wydaje, że jest odwrotnie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Hmm małe akwarium takie jakie masz ty nadaje się jako kotnik lub na krótką metę,aby odhodować troszkę narybek. Jest taka zasada, że im większe akwarium tym lepiej utrzymać równowagę biologiczną.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Czyli wyszlo na moje ze w mniejszych akwariach łatwiej cos sknocic niz w wiekszych.
Np w 20 litrach znacznie łatwiej o szybki spadek ilosci tlenu( w przypadku nagłego kilkugodzinnego braku prądu) w wodzie niz w takim akwarium 450 litrow.Wiem z doswiadczenia ze wieksze akwarium jest łatwiejsze do utrzymania niz mniejsze.
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Przepraszam, przeczytałam "zachować", a nie "zachwiać" :?
Obrazek
ODPOWIEDZ