pomocy!!!

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
karolcia683
Posty: 20
Rejestracja: 01 sty 2007 19:51

pomocy!!!

Post autor: karolcia683 »

czy ktos wie, co jest moim rybkom?! początkowo myślałam, ze to martwica pletw i zastosowałam leczenie zaproponowane na forum, mianowicie zrobiłam kapiel krotkotrwala w zieleni malachitowej. niestety nie pomoglo i rybki nadal tracily czesci pletw. wiec po paru dniach zastosowałam kolejny zabieg – leczenie bactopurem sery i to niestety wywołało skutek odwrotny. czesc ryb padla jeszcze podczas leczenia i to wcale nie te najbardziej chore. czesc natomiast po wpuszczeniu ich z powrotem do akwarium ogolnego zaczela mieć dziwne objawy: wyglądało to tak, jakby im naskórek zaczal schodzic(nie wiem nawet, czy ryby maja naskórek). w każdym bądź razie przypominalo to jakas luszczyce. no i te rybki nastepnego dnia już nie zyly. pozostalo mi jeszcze kilka z tych chorych i sporo zdrowych i nie wiem, co robic. choroba nadal postepuje z tym, ze u każdej rybki widac pewne roznice w objawach. jedna jest cecha wspolna: poszarpane pletwy (niektórym ten objaw wyraznie się wzmozyl po „leczeniu”). do tego jedna bojowniczka jest apatyczna i plywa przy lustrze wody,a jej pletwy nie sa postrzępione, czy pourywane, tylko robia się przezroczyste i jakby zanikaja miedzy promieniami., hokejowka miala biale końcówki pletw(to jej zniknęło),a z gornej wargi jej zeszla „skorka” i ma ja teraz biala (od razu mowie, ze to nie jest podobne do objawow columnaris. gupik z kolei poza postrzępionymi pletwami nie ma innych objawow. jest bardzo żywotny. zalaczam pare zdjec, niestety marnej jakosci, ale najwazniejsze widac. biale kropki na czerwonej rybce, to nie ospa, tylko przeswietlone drobiny
ODPOWIEDZ