chory guramin

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
misiek
Posty: 49
Rejestracja: 22 maja 2005 10:19
Lokalizacja: walbrzych

chory guramin

Post autor: misiek »

dostalem guramina, ladnego od kolegi. wzielem go z checia wyleczenia go. a dolega mu jakgdyby brak sil do plywania. kolega ten zaniedbal akwa dosc mocno. gdy przynioslem tego guramina to wrzucilem go do akwa 7l z woda z mojego akwarium. parametry wody: 16 C , pH7, twardosc: nie wiem ale dosc twarda ale nie za mocno. oswietlenia nie ma zadnego. jest sama w akwarium z filtrem kaskadowym do 100l temp teraz 24C i nie wiem co zrobic zeby plywal. pomozcie. acha nie wiem czy ten guramin mial tak od malego czy niedawno mu sie to stalo. ciagle jest przy dnie lub lezy ciezko sie mu podlywac do powierzchni. wyglada normlanie
Zostałem zbanowany, ponieważ nie przestrzegałem regulaminu forum
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze 7l to za mało dla gurami ,stanowczo.Po drugie jaki to gurami:marmurkowy,dwuplamisty,czekoladowy,niebieski?Piszesz ze ładny a to niewiele wyjasnia.Po trzecie,w akwa 7 l filtr do akwa do 100l to moim zdaniem drobna przesada.nadfiltracja jest zjawiskiem korzystnym ale do pewnego stopnia :wink: .Skoro wyglada normalnie,nie widac jakis przebarwien,pasozytów ani deformacji to ciezko jest powiedziec cos wiecej.Moze to być jakis pierwotniak lub stan guramina moze byc spowodowany fatalnymi warunkami w tamtym akwa.ciezko jest cos powiedziec.Dla pewnosci mozesz wlac MfC badx FRMC do akwa tak jak jest podane na opakowaniu.Nic wiecej nie moge powiedziec.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 06 lip 2005 10:33 przez Owl, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
misiek
Posty: 49
Rejestracja: 22 maja 2005 10:19
Lokalizacja: walbrzych

ale

Post autor: misiek »

guramin jest pomaranczowy,jego problem to brak sil, mfc mam ale nie pomoglo bo to nie jes problem ze skora. jak ja mam opisac, widzieliscie kiedys rybe ktora zaraz miala by zdechnac, z braku sil np. lezy na boku na dolei jedyne co sie porusza to po powietrze
Zostałem zbanowany, ponieważ nie przestrzegałem regulaminu forum
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Misiek MFC nie jest tylko na choroy skórne.Jest to srodek o bardzo szerokim spectrum działania.Ale obawiuam sie ze gurmina nie da sie uratowac.Pewnie jego stan wywolany był tragicznymi warunkami w tamtym akwa co mogło wywołac zmiany wewnetrzne.Próbuj daej MFc jest to lek który nie działą od razu przeciez w przeciagu kilku minut.Po 3 dniach jak gurami przezyje trzeba powtórzyc kuracje.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ