jakie slimaki?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
karolcia683
Posty: 20
Rejestracja: 01 sty 2007 19:51

jakie slimaki?

Post autor: karolcia683 »

chcialabym miec w akwarium jakies inne stwory oprocz ryb, no i sie zastanawiam nad slimakami. widzialam pare ladnych w sklepie i mnie kusi, zeby je miec jednak mam watpliwosci. przezylam plage takich malych slimaczkow zawleczonych ze sklepu z roslinami i nie chcialabym po raz drugi miec tego problemu. czy te slimaki ozdobne tez sie rozmnazaja w tak zastraszajacym tempie? czy zbrojnik niebieski nie bedzie dokuczal slimakom?
inne moje rybki to neonki, bojowniczki, kardynalek, proporczykowce, czerwonoglowki, danio, hokejowka. czy sa jakies przeciwskazania, by wprowadzic do nich slimaki? jesli nie, to jakie gatunki bylyby odpowiednie? nie chcialabym tez by zzerazly mi rosliny.
no i co jedza slimaki?
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

te ozdobne ślimaki mnoża sie ale nie aż w takim tempie jak te badziewie. Ja polecam ampularie cą ładne i skladają ikre nad wodą w akwa. więc jak nie bedziesz chciała miec małych ślimoli to zrywasz ikre i luzik. ampularie zywia sie glonami i pokarmem którym karmisz ryby.
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Karolcia, masz fatalną obsadę, przed jakimikolwiek zmianami w zbiorniku proponuję najpierw ją uporządkować.

Czy możesz założyc nowy temat w dziale OBSADY i podać nam wielkość swojego zbiornika oraz to, co w nim pływa (ilości sztuk)?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
karolcia683
Posty: 20
Rejestracja: 01 sty 2007 19:51

Post autor: karolcia683 »

dzieki za rade odnosnie slimakow. te jajka plywajace to niezla sprawa. pomysle wiec o ampularii.
bara, napisalam nowy temat w obsadzie
ODPOWIEDZ