Co proponujecie, niedawno zacząłem ?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
pepero
Posty: 7
Rejestracja: 02 wrz 2006 18:26
Lokalizacja: Rzeszów

Co proponujecie, niedawno zacząłem ?

Post autor: pepero »

Witam, na wstępie zaznaczę że moją przygodę z akwarystyką zacząłem przypadkowo. Obiecałem dzieciom jakieś zwierzątko, tylko znając ich zapał wiedziałem że po miesiącu będę miał dodatkowe obowiązki bo im się znudzi. Całkiem przypadkowo kolega zapytał czy niekupiłbym akwarium (jego wójek wyjechał do Angli a ciocia miała też niedługo wyjechac ) i tym sposobem za naprawdę małe pieniądze kupiłem akwarium z wyposażeniem i rybkami (nawet gratis dorzucili szafkę :D). Tyle wstępu, jaką mam obsadę musiałem sam stwierdzic przeglądając wszelkie galerie zdjęc akwarystycznych, prawdopodobnie oto ona:
2 x bocja wspaniała
2 x długonos ciernisty
1 x giętkoząb czarnobrzuchy
2 x pielęgnica, niewiem jaka
1 x skalar (dokupiłem póżniej)
1 x glonojad (dokupiłem pózniej)
1 x wydaje mi się że pirania paku, oto jej zdjęcie
Obrazek

Tylko proszę nie śmiejcie się ze stateczku i tapetyo motywie morskim w akwarium słodkowodnym ale to wybór dzieci. Reszta parametrów:
akwarium 80x35x40 z szybą profilowaną, standardowa pokrywa z dwoma świetlówkami, dokupiłem grzałkę ELITE 150 W z termostatem, brzęczyk, wywaliłem filtr wewnętrzny i kupiłem zewnętrzny UNIMAX 250 PLUS. Zrezygnowałem z napowietrzania brzęczykiem ( pracuje tylko w ciągu dnia jak ja to nazywam dla "ładnego efektu wypływających bulek powietrza") bo wyczytałem na tym forum że odpowiednio ustawiona deszczownia efektywnie mi je napowietrzy. I teraz moje pytanie jakie roślinki mógłbym zasadzic w moim akwarium, co byście proponowali zmienic w mojej obsadzie, ewentualnie jakieś inne sugestie co do mojego akwarium. Jeszcze dwa zdjęcia
Obrazek
Obrazek

Bocje siedzą w stateczku, glonojad za stateczkiem zajada się glonami a długonosy cierniste siedzą w żwirku. Nie mam pojęcia jaki jest wiek tych rybek poza tymi które dokupiłem. Akwarium mam od sierpnia 2006. Zaznaczę że nierobiłem żadnych testów wody, moje zabiegi ograniczają się do podmiany raz na dwa tygodnie 1/3 wody czyszczenia filtra i ewentualnej wymiany wkładów filtracyjnych no i karmienia rybek oczywiście.
Za wszelkie sugestie i pomoc będę wdzięczny.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ