kropki na płetwach

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ewa1990
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2007 19:40
Lokalizacja: NAKŁO NAD NOTECIĄ

kropki na płetwach

Post autor: ewa1990 »

mam akwarium 30 litrów a w nim 2 welony i małego glonaojada. Temperatura wody to 23-24 stopnie C. Nie dokupowałam żadnej roślinki ani niczego do akwarium. Mój welon dostał białe kropki na płetwach i ogonie. Co to może być? Wiem wiem napiszecie że torturuje welony w małym akwarium ale je dostałam i narazie nie mogę sobie pozwolić na duże akwarium. Moja przygoda z rybkami zaczęła się w zeszłym tygodniu. Rybki narazie dostają suszone rozwielitki i granulowane jedzenie oraz skubią roślinki. Mam białego i czarnego welona i to właśnie biały dostał dzisiaj kropki. Proszę o pomoc. i dziekuję za odpowiedzi.
każde żywa istota ma prawo do życia!!!
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
W tym temacie znajdziesz odpowiedz:
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=930
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Moim zdaniem to jest ospa rybia a przyczyna jest jak sama stwierdziłas masz przerybienie i to stad biora sie choroby.Zastosuj jakies leki na opse rybia i postepuj zgodnie z instrukcja a powinno byc ok :) I zlituj sie skoro chcesz miec te welonki w pozniejszym czasie to choc jednego welona oddaj bo sytuacja sie bedzie powtarzac bo welony to straszne "brudasy" musiasz miec silną filtracje wody no i wiekszy zbiornik na 1 welona minimum 60 litrow.
Zwykle zwierzaka sie komus w "prezencie" daje jak sie kogos nie lubi po to by ten ktos mial ze zwierzakiem problem :D (to moja teoria) Kocham takich ludzi normalnie :lol: ktorzy kupuja zwierzaka bez zgody jego przyszlego wlasciciela :lol: ( u mnie takim prezentem byly 2 ksiezniczki z burundii ktore dane ze szczerego serca od mojej kuzynki wybily mi cala obsade w czasie gdy kuzynka u mnie byla :twisted: )
Pozdrawiam i zycze rybciom powrotu do zdrowia :)
Póki co 96 litrów-amazonka
ewa1990
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2007 19:40
Lokalizacja: NAKŁO NAD NOTECIĄ

Post autor: ewa1990 »

rubka zachowuje się normalnie je jak zawsze. inne ryby nie mają białych kropek. Możecie podać mi adres strony gdzie będzie opisana wysypka tarłowa? i jeszcze jedno pyt. kupiłam dzisiaj żywą ochotkę gdzie mam ją przetrzymać żeby mi nie zdechła?
każde żywa istota ma prawo do życia!!!
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

kupiłam dzisiaj żywą ochotkę gdzie mam ją przetrzymać żeby mi nie zdechła?
w pudełku na mokrej ligninie/ręczniku papierowym w lodówce, tak ochotka powinna sie trzymać z 2-3 dni
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ewa1990
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2007 19:40
Lokalizacja: NAKŁO NAD NOTECIĄ

Post autor: ewa1990 »

dobre wieści mama powiedziała że przydałoby si.ę większe akwarium :-) więc ja od jutra łapie za gazety a jak nie będzie to lece do zoologa popytać się po ile są myśle już o takim ok 100 litrowym. Jak już to już.

Dziękuję za odpowiedzi mam jeszcze pytanie:

Gdzie można kupić MFC i ichtiosan? i ile ok kosztuje?

Nie pisz posta pod postem!
Ostatnio zmieniony 18 sty 2007 22:47 przez ewa1990, łącznie zmieniany 1 raz.
każde żywa istota ma prawo do życia!!!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

MFC i ichtiosan kupisz w prawie każdym zoologiku na parę złotych.

MFC jest bardziej preparatem do odkażania wody - ja go używam przy podmianach wody oraz po wprowadzeniu nowych mieszkańców do zbiornika
ichtiosan to lek na rybią ospę - dosyć silny i bardzo skuteczny

Uwaga: masz za małe akwarium. Długotrwałe stosowanie MFC i ichtiosanu spowoduje obniżenie ilości baktrii nitr. w filtrze a tym samym obniży jego zdolność do oczyszczania biologicznego wody. Proponuję w takim przypadku dodatkowo częste podmiany wody w niewielkich ilościach na wodę odstałą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ewa1990
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2007 19:40
Lokalizacja: NAKŁO NAD NOTECIĄ

Post autor: ewa1990 »

kupiłam ichtiosan i już go dolałam do wody

co to znaczy kąpiel długotrwała? czy to jest dolewanie ichtiosanu codziennie aż do zaleczenia ospy czy wymienienie wody po zaleczeniu?

Już widać skutki ichtiosnu
każde żywa istota ma prawo do życia!!!
ODPOWIEDZ