Dobry pokarm?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ewcia_1990
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2006 16:37

Dobry pokarm?

Post autor: ewcia_1990 »

Wsklepie kupiłam pokarm dla narybku przedstawiony na poniższym zdjęciu tylko nie wiem jak mam go podawać, w jakich ilościach i jak często. Prosze o pomoc. Moje małe to gupiki mam ich 9 w kotniku:-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Po rozmrożeniu i wypłukaniu należy podawać bardzo male porcje kilka razy dziennie. Tak małe, żeby zostały zjedzone w minutę.

Lepszym pokarmem dla narybku jest Mikrovit Tropicala. Unosi się przez pewien czas na powierzchni a potem w toni wody, więc maluchy mają do niego dostęp.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Ja bym raczej polecał zywy cyklop ale ze wzgledu na to ze teraz jest zima i przychodza mrozy a plankton niebawem zejdzie na głębsze warstwy wody i ciezej bedzie go zdobyc(chyba ze zywy tez sprzedaja w sklepach - o tym nie wiem) to ten mrozony tez moze byc.
Jesli dobrze pamietam to ja karmiłem narybek Mikrovitem vegetable (czy jakos tak) z dodatkiem pokarmu roslinnego z Tropicala i na nim dosc ładnie rybki rosly a pozniej ładnie sie wybarwiały.
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ