Rośliny nikną w oczach :(

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Rośliny nikną w oczach :(

Post autor: krabiczek »

Moj problem jak przypuszczam nie ogranicza sie jedynie do roslin, ale tyczy sie calego zbiornika. Jednakze to co boli mnie najbardziej to marniejace z kazdym dniem roslinki :(. Roslinek mam sporo jak na 60l akwa. 4 gat. (nazw niestety nie znam, dlatego postaram sie wkleic zdjecia). Od jakiegos czasu zaczely strasznie mizerniec... Mianowicie: wyblakle kolory, obrzeza lisci zzolkniale, tak jakby zaczynaly gnic, liscie podziurawione, na gornej stronie 3 lisci (ten sam gatunek) zauwazulem ciemne, nitkowate glony. Wydaje mi sie ze tylko roslinki tego jednego gat. mi marnieja. Reszta bez widocznych zmian.

Akwarium 60l
Filtr- Aquael FAN1
Temp. - 24/25
Parametrow wody niestety nie znam :(
Oświetlenie- 15W

6 Neonow
6 rozborek klinowych
2 mieczyki
2 molinezje
2 kirysy spizowe
1 glonojad cudaczek (Pseudogastromyzon myersi) :?:
1 zbrojnik

1) przerybienie
2) mieczyki za duze, molinezje pewnie tez :?
3) zbrojnik za duzy (w pon. do oddania)

Wiem co powiecie na temat obsady... wiem, przyznaje sie bez bicia... :(

Teraz mam do Was kilka pytan:

Czy powodem tego co dzieje sie z moimi roslinami jest obsada mojego akwarium? Wiem ze mieczyki i molinezje przyczyniaja sie do zwiekszenia stezenia azotu, stad moga brac sie glony?! Jesli sie myle to prosze o sprostowanie. Czy "pozbycie" sie mieczykow i molinezji waszym zdanie rozwiaze problem z moimi roslinami? (Parametwow wody niestety nie znam, jak juz wczesniej wspomnialem) Niechcialbym sie ich pozbywac jesli nie jest to konieczne! Zbrojnika natomiast w pon. odniose do zoologicznego :?
Poza tym w akwarium od niedawna mam korzen. Do wczoraj mialem mech jawajski, dzisiaj wyciagnalem... Ostatnio (ostatni miesiac) stosowalem takie preparaty jak: Cristal, Ichtiosan, MFC, Kobaltosan (Tropical) oraz nawoz firmy 'sera' z zelazem i mineralami. Podmiana wody raz na tydzien 30 % (ostatnio troche to zaniedbalem :? ) Od wczoraj chodzi bimbrownia. To chyba wszystko. Przepraszam ze tak duzo tego, ale chcialem jak najlepiej zobrazowac syt. w moim zbiorniku. Porsze darujcie mi te parametry. Testy sa niestety drogie i nie kazdego na nie stac :( Akwarium male, ale to nie znaczy ze musi byc beznadzienje, dlatego tez chcialbym powalczyc o to, aby wszystko w nim bylo jak nalezy ;)
ODPOWIEDZ