Teleskop

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Ewe
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2005 11:38
Lokalizacja: Lublin

Teleskop

Post autor: Ewe »

Nie wiem co się dzieje z Moim Teleskopem. Kupiłam go jakieś 2 tyg. temu. Na początku było wszystko w porządku, ale po jakimś tygodniu powiększyło mu sie jedno oko. Jest ono prawie 2 razy większe od drugiego. Jak rybka pływa to ją przeważa na jedną stronę i sobie z trudem z tym radzi pływa lekko odchylona w bok... :( To oko po dniu się trochę zmniejszyło ale teraz znowu sie powiekszyło. Zanim ono sie powiększyło pierwszy raz to przez jakieś 2 dni było ono takie trochę zamglone z takim białawym nalotem ale teraz już tego nie ma. Nie wiem o co chodzi. Mam w akwarium jeszcze 2 złote rybki i 2 glonojady. 20litrów, filtr aquaela, temp. 23C. Pokarm: suszone rozwielitki, płatki witalizująco-wybarwiające.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie chce Cie martwic ale twoja ryba ma posocznice najprawdopodobniej a jest to choroba nieuleczalna.Odłow ja szybko do innego akwa albo skróc jej cierpienia alkoholem...A swoja droga 2 welonki i teleskop w 20l z glonojadami top sadyzm przez duże S.Zmniejsz obsade bo ani welonka nawet jedna ani glonojad do 20l sie nie nadaja :!: :evil:
Przemek
Ewe
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2005 11:38
Lokalizacja: Lublin

może ratunek...?

Post autor: Ewe »

ja jeszcze będę sie starała ratowac mojego Teleskopa (nie chce zeby mi zdechł, a ja go nie mam sił uśmiercić). Poszłam do zoologicznego i dostałam jakiś silny lek (duza żółta tabletka).Jak to nie pomoze to dopiero sie poddam. Ten lek to "Baktopur".
Ewe
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2005 11:38
Lokalizacja: Lublin

:(

Post autor: Ewe »

Niestety mój teleskop jednak nie przeżył, stosowałam różne metody ale bezskutecznie. Zdechł kilka dni temu. Teraz już przynajmniej wiem z własnego doświadczenia, że z posocznicą na prawdę nie ma co walczyć... :(
Ewcia
ODPOWIEDZ