stary temat mętna woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

stary temat mętna woda

Post autor: fhuzbych »

Mam młode akwarium 45L 8 dni a w nim roślinki filterek Fan micro plus i jednego gupika dostałem go i wpuściłem po 3 dniach od zalania wiem że za wcześnie ale nie miał sie gdzie podziać jakies 2 dni temu woda zaczeła mętnieć i
PYTANIE1/ zastosować jakies bakterie nitryfikacyjne ? czy czekać cierpliwie nie mam testów NO.. zmierzyłem tylko pH ok 7,2 TWO16 TWW10
PYTANIE2/ Czy do podmiany mogę stosować przegotowaną wodę i po ostudzeniu odrazu wlać do akwa czy musi być odstana 2-3 dni?

PS Gupik jest "wesoły" widać że czuje sie chyba nieźle

POZDRAWIAM ZBYCH[/b]
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Czesc.
Pytanie1: Mozesz dodac bakterie, ale jak poczekasz to oszczedzisz kase :wink: , a efekt bedzie ten sam.
Pytanie2: Mysle, ze uzdatniacz do wody jest tanszy niz co tydzien gotowac ok 10 l, a jedno wiaderko z woda na pewno sie gdzies schowa na pare dni. Gotowana woda jest prawie jak destylowana, wiec dolewasz wode "wyzerowana".

Na razie nie powiniennes zmieniac wody. Woda dojrzeje za jakies 2 tygodnie, wtedy bedzie jak krysztal :wink: . Pamietaj o tym ze akwa musi byc ciagle "on". Nie wylaczaj filtra, pal swiatlo i grzej, no ale masz juz gupika, wiec chyba jest to oczywiste. Powodzenia.

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie stosuj do akwa przegotowanej wody, bo to nie potrzebne, wystarczy odstana. A przez jakies dwa tygodnie nie podmieniać wody w ogóle.
Światło pal około 12 h/dobę maks.
Czekaj, aż zbiornik się sam ustabilizuje i nie wpuszczaj na razie innych rybek.
Filtr ma chodzić non stop.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ