humanitarny sposób uśmiercania rybek ??

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Pyszczak
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2007 16:35

humanitarny sposób uśmiercania rybek ??

Post autor: Pyszczak »

Powoli dobiega końca moja 5 letnia przygoda z pielęgnicami. Pozostały mi 1xMaylandia Estherae Red-red i 1x tropheops mumbo.

I teraz pytanie: chcę zmienić obsadę zbiornika, ale przecież nie wpuszczę do pielęgnic danio. Zupełnie wyczerpałem już wszystkie możliwości oddania ich w dobre ręce, nikt ich nie chce. Nie chcę ich wrzucać do kibla.

Jakieś pomysły ??
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Skoro ryby są zdrowe, to ich uśmiercenie jest według mnie (i myślę, że większości z nas) nieetyczne, chociaż to zbyt delikatne określenie.

Tylko dlatego, by rybki te uniknęły "toaletowej śmierci" (chociaż tak naprawdę rybki umierają nie w toalecie, ale zostają otrute ściekami, czasami przez 2 dni walcząc o przetrwanie!) proponuję ci wypisać w wyszukiwarce hasło: "eutanazja ryb".
Oczywiście potępiam twoje postępowanie. "Kto szuka, ten znajdzie"- rybę można zawsze oddać np. do laboratorium akademii weterynarii albo do podobnej placówki.
Obrazek
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

w zoologicznych czasem biorą takie starsze, wyrośnięte ryby do akwarii pokazowych :)
albo może wystaw aukcje na allegro :) może akurat komuś z okolicy się przydadzą :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Pozostały mi 1xMaylandia Estherae Red-red i 1x tropheops mumbo.
od tego mamy dział "Giełda" :)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
NICRAM007
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2007 18:00

N . I . E Z . A . B . I . J . A . J !!!!!!!! TYCH RYB

Post autor: NICRAM007 »

sprzedaj do skłepu zoologicznego a jak nie będzie chceli kupić to wymjen na inne rybki (te które chcesz kupić) ja tak zrobjłem
Pyszczak
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2007 16:35

Post autor: Pyszczak »

od śmierci przedostatniego tropheops ten red- red (swoją drogą ciekawe czemu go tak nazwano skoro jest żółty) zaczyna dominować i z ostatniego osobnika t.m zostało jakby to powiedzieć.. wygląda jak bojownik syjamski po wizycie pielęgnicy zebry :twisted: no cóż prawa natury. Dominujący r-r jest naprawdę pięknym, dużym, zdrowym skurczybykiem i aż szkoda go "eutanować" :? Spokojnie poszedłby za 30 zł w pierwszym lepszym zoologu... :? niestety we wszystkich jakie znam trzymają tylko małe osobniki i mówią że nie będą mieli go gdzie wpuścić :evil: Podsuneliście mi niezły pomysł z tym instytutem.. albo na uczelnie do katedry biologii... popytam jeszcze.
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

No! Widzę, że otwarty z Ciebie człowiek :wink: Cieszę się, że nie się nie poddajesz i będziesz szukać nadal.

Chemik4, Pyszczak nie chciał sprzedać/oddać/wymienić tych ryb, więc napisał tu z zapytaniem o eutanazję.
Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Chemik4, Pyszczak nie chciał sprzedać/oddać/wymienić tych ryb, więc napisał tu z zapytaniem o eutanazję.
Ale po co ma zabijać te rybki, skoro może napisać na forum, że chce je oddać?
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ