Glony,glony,glony

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Glony,glony,glony

Post autor: Rafi 13 »

W moim akwa są już chyba wszystkie rodzaje glonów. od niedawna na roślinach pojawiły sie cienkie, krótkie, zielone niteczki. Porastają rośliny. Ostatnio kupiłem dwa glonojady i nie wiem czy to pomoze. Nie mam pomysłów jak wytepić te glony.Może wy mi coś doradzicie i pomozecie. :cry: . Parametrów wody nie mierzyłem. Moje 112l akwarium jest oświetlane dwoma świetlówkami każda po 18w.Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2007 19:09 przez Rafi 13, łącznie zmieniany 1 raz.
ale na tym forum są idioci
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Ale jak się tego pozbyć(użyć jakiegoś preparatu?)?Może 2 glonojady wystarczą co polecacie?
ale na tym forum są idioci
debek
Posty: 48
Rejestracja: 19 lis 2006 15:50

Post autor: debek »

Z glonami ja również mam problem a ty prawdopodobnie masz krasnorosty. Jak na taki baniak masz za mało ilość światła to raz, podaj jak częste robisz podmiany wody. Parametry też by się przydały np. twardość wody i czy podajesz CO2. Do akwarium możesz też wpuścić kosiarki bo nie sądze żeby glonojady były zaciekawione twoimi glonami
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

krasnorosty to chyba kępy glonów a glony kyóre są w moim akwa rosną pojedyńczymi włoskami na roślinach.Co tydzień podmieniam 1/3 wody,podaje CO2.
ale na tym forum są idioci
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Post autor: baku »

glonojady z pewnoscia tu nie pomogą. Mozesz zakupic Kosiarki 3-4 szt i one zrobia z tym pożądek uwielbiają te glony ale pamietaj mimo tego ze one beda to zjadac to glony moga powracać. Musisz dojsc do przyczyn ich wystepowania podstawa to ZWALCZAĆ PRZYCZYNY WYSTĘPOWANIA PROBLEMÓW
ODPOWIEDZ