glony, glony, glony - HELP

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
nismonx
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2007 21:53
Lokalizacja: wawa

glony, glony, glony - HELP

Post autor: nismonx »

Witam

Na początku pierwszego postu wypadałoby się przywitac, takze dzień doberek wszystkim.
Przeychodze do was po porade.
Otóz mam aqwa 200L 120x40x40 z pyszczakami.
Oswietlnie jakie posiadam toŁ z tyłu świetlowka o niebieskim zabarwieniu -Oceanic BLUE oraz z przodu Sylvania GRO-LUX 30W.
Woda jest filtrowana przez filtr wewnetrzny TETRATEC 1000 oraz zewnętrzny JBL CristalProfi 250
pH około 9. woda twarda, Temp 28st.C

Mam problem z glonami osadzającymi sie na przedniej szybie, na kamieniach (wapieniach) i na żwirze. Są po prostu
wszędzie. Po wymianie części wody i wyczyszczeniu akwarium mam spokój na około 2 tyg. a potem znowu pojawiaja sie glony. (na początku zawsze pierwsze glony pokazują sie na żwirku w przedniej czesci akwarium, i na delikatnie na szybie po czym atakują kamienie).
Podejzewam ze mam nieprawidlowe oswietlenie, ale zanim je wymienie wole sie najpierw zwrocic do fachowcow.
Akwa stoi z dala od okna, od jakiegos czasu staram sie włączac swiatlo dopiero okolo godz. 17, wiem ze strasznie późno i mieszam rybom we łbach, ale juz nie wiem co mam robic.

Please HELP
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Opisz te glony i podaj obsadę. To jest normalne, że na szybach osadzają się delikatne zielenice, należy je zbierać specjalnym skrobakiem. Jaką masz ekipę czyszczącą?

Nie powinieneś ograniczać tak światła. Nic to nie da.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
nismonx
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2007 21:53
Lokalizacja: wawa

Post autor: nismonx »

zdjecie w ramach opisu glonow.
nie widac tych na szybie, ale to tak jakby taki lekki brazowawo+przezroczysty nalot.

Ekipy czyszczacej + brak (a co moge dac do pyszczakow?)

Obsada
3 red red
3 labeotropheus trewavasae (wysmukle)
i 5 co do ktorych nie mam pewnosci, ale chyba to sa z rodziny ps. elongatus.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nismonx
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2007 21:53
Lokalizacja: wawa

Post autor: nismonx »

nie jestem expertem, ale z tego co zdolalem zauwazyc, od momenty kiedy ograniczylem ilosc swiatla, to glony przestaly sie rozrastac w tak szybkim tepie
ODPOWIEDZ