Problem z dyfuzorem

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Problem z dyfuzorem

Post autor: Rafi 13 »

Ostatnio kupiłem dyfuzor CO2 na allegro.Jest ręcznie robiony z drewna lipowego,tworzy efekt mgiełki.Kiedy go zamątowałem w akwa i nacisnąłem przycisk z butli poszło troche mgiełki i nic.CO2 przestał sie rozpuszczać a koniec wężyka podłączonego do dyfuzora zrobił sę biały.Nie wiem czy wszystko zrobiłem dobrze.Proszę o pomoc. :(
ale na tym forum są idioci
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Podaj może z czego podajesz to CO2, czy to butla, spray, czy może bimbrownia? To istotne, jakie jest źródło wytwarzania tego CO2?
Per aspera ad astra

Obrazek
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Jest to spray
ale na tym forum są idioci
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

koniec wężyka podłączonego do dyfuzora zrobił sę biały (...)
Jest to spray
możliwe że końcówka wężyka zamarzła, CO2 przy szybkim rozprężaniu silnie obniża swą temperature (nawet do -80*C)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

kostka lipowa to do butli ciśnieniowej lub bimbru do spraja to tylko dzwon
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Problem ni tkwi w zamarznietym wężyku tylko w dyfuzorze.PO napełnieniu dyfuzora poleci trochę mgiełki i dalej nic nie wydostaje się z dyfuzora. :cry:
ale na tym forum są idioci
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

jak chcesz mieć stale mgiełke to sieć i naciskaj ten spraj albo przeczytaj mój poprzedni post
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Bimbrownia będzie w stanie przepchnac gaz przez ta kostke ? Sam wlasnie szykuje sie do ponownego zalozenia bimbrowni(jak tylko uporam sie z pokrywa) i własnie nie wiem czy by przepchnac gaz przez kostke wytworzy sie w bimbrowni odpowiednie cisnienie ?
Mozna w sklepach dostac takowa kostke ? :? U mnie w sklepie nie ma czegos takiego ale w razie cos to na allegro poszukam :wink: A dzwonu juz nie chce uzywac bo zbyt wiele gazu sie marnuje wczesniej podawalem przez kostke napowietrzajaca ktora kierowala nierozpuszczone babelki na prad wody gdzie sie rozbijaly i rozpuszczaly ale po pewnym czasie stwierdzilem ze ta kostka strasznie smierdzi i moze od tego wlasnie CO2( nie wiem od czego) Wolał bym kostke lipowa ale nie wiem czy bimbrownia przepchnie gaz przez nia ?
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

andypl33 pisze:jak chcesz mieć stale mgiełke to sieć i naciskaj ten spraj albo przeczytaj mój poprzedni post
heh..:) trzeba wyjasnic koledze ze popelnil grzech "zaniechania" :)

zaniechania w drazeniu wiedzy :). otoz sa 2 mozliwosci podawania CO2 do akwa:

- "stala" - z butli niskocisnieniowej zwanej potocznie sparayem
- "ciagla" z bimbrowni lub butli wysokocisnieniowej

metoda pierwsza nadaje sie do zbiornikow malych do okolo 50 litrow i wymaga wspomnanego tutaj dzwonu. czyli "kapturka" podwieszonego pod poziomem wody. napelnia sie TOTO wpiskujac CO2 do momentu wyparcia wody z niego. woda w akwa bedaca caly czas w ruchu "zabiera" powoli CO2 spod kapturka rozprowadzajac go po akwa. po pewnym czasie kiedy w kapturku bedzie tylko woda nalezy znowu wpisknac CO2. metoda nie dosc ze upierdliwa to do tego kosztowna

metode druga jak ww mozna podzilic na 2 :
- niskocisnieniowa - bimbrownia
- wysokocisnieniowa - butla

w obydwu przypadkach stosuje sie roznego rodzaju dyfuzory-min kostki lipowe. jednkaze kostki te NIE NADAJA SIE JAKO DYFUZOR DO BUTLI - SPRAYA !!!!!!!

takze kolego autorze posta albo po prostu popelniles blad z niewiedzy albo sprzedawca zrobil cie w bambuko
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Mozna w sklepach dostac takowa kostke ? U mnie w sklepie nie ma czegos takiego ale w razie cos to na allegro poszukam
Kostkę można kupić na allegro tak samo jak dyfuzor ze strzykawki. Ja swój zrobiłem ze strzykawki i 8) kawałka uciętego sztyla od miotły. Olazało sie, że działa bez problemów a nie jest to chyba drewno lipowe :) bimbrownia spokojnie przepchnie gaz przeż taki dyfuzor, trzeba tylko bardzo dokładnie uszczelnić butelki.
Pozdrawiam
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Ze strzykawka nie bede kombinowal bo jak matka znajdzie cos takiego u mnie to pomysli sobie najgorsze :lol: a ta kostke lipowa pewnie z allegro załatwie albo w sklepie zamowie jak bedzie mozna :lol:
Wazne ze sie dowiedzialem ze bimber jest w stanie przepchnac ten gaz przez kostke a wezyki i korki od bimbrowni mam szczelne
Mam tylko nadzieje ze mi butelek nie rozsadzi :lol:
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz :wink: :)
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ