CO2-Sprzęt

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Tomaszek46
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2007 23:58

CO2-Sprzęt

Post autor: Tomaszek46 »

Witam wszystkich forumowiczów,mam pytanie odnośnie podawania CO2 do akwarium 112 L
- Jaki polecacie sprzęt (butla wysokociśnieniowa) i gdzie można go dostać ?
- jak sprawdzać prawidłowość podawania CO2 ?
- Gdzie dostać i jakie stosować testy ?

Przepraszam że pytania może są naiwne ale nigdzie nie znalazłem na nie odpowiedzi a nigdy nie stosowałem techniki CO2 więc nie mam o tym żadnego pojęcia ,liczę na rady doświadczonych akwarystów
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: CO2-Sprzęt

Post autor: McOmega »

Tomaszek46 pisze:Witam wszystkich forumowiczów,mam pytanie odnośnie podawania CO2 do akwarium 112 L
- Jaki polecacie sprzęt (butla wysokociśnieniowa) i gdzie można go dostać ?
- jak sprawdzać prawidłowość podawania CO2 ?
- Gdzie dostać i jakie stosować testy ?

Przepraszam że pytania może są naiwne ale nigdzie nie znalazłem na nie odpowiedzi a nigdy nie stosowałem techniki CO2 więc nie mam o tym żadnego pojęcia ,liczę na rady doświadczonych akwarystów
Do baniaka 112 L butla będzie najlepsza kupić ją możesz na Allegro lub w sklepach akwarystycznych.Co do marki wszystko zależy od zasobności Twojego portfela możesz kupić butle JBL ale to nie mały wydatek, ja mam butle z przerobionej gaśnicy (po legalizacji) wraz z reduktorem ,zestaw ten kosztował mnie ok 240 zł Wg wielu osób najlepszym sposobem dyfuzji CO2 jest dzwon dyfuzyjny.Co do testów ja używam stałego testu Sery (bardzo fajna rzecz) ale znając wartość pH i KH możesz obliczyć stężenie CO2 w wodzie.Taki kalkulator znajdziesz na stronie SWRiA
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

dzwon dyfuzyjny nie nadaje sie do butli wysokociśnieniowej !! Dzwon jak sama nazwa wskazuje ma kształt dzwona :D A uzywanie go polega na tym , że napełnia sie go gazem i czeka aż ten wymiesza sie z wodą . sprawdza sie przy gazie w "sprayu " Do butli wysokociśnieniowej najlepsza jest kostka lipowa lub szklany dyfuzor .

Dyfuzor :
http://www.allegro.pl/item168178663_dyf ... czny_.html
Dyfuzor :
http://www.allegro.pl/item167104802_dyf ... staw_.html
Dzwon dyfuzyjny z gazem w "sparyu":
http://www.allegro.pl/item169136039_dla ... _2szt.html

Do 112 L można podawać ze spraya ale to bedzie malo .Mozna podawac z bimbrowni ale to tez raczej malo . Mozna olaczyc te dwie metdoy ale to skolei duzo ciumciam w akwa :D
Najlepiej i najtaniej na dluzsza mete wychodzi butla wyokocisnieniowa .
Tomaszek46
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2007 23:58

CO2-Sprzęt

Post autor: Tomaszek46 »

No dziękuję za wszystkie porady które dostałem do tej pory i czekam na więcej,mam jeszcze pytania odnośnie tego z czego składa się kompletny zestaw z butlą wysokociśnieniową do CO2 ?? oraz w jaki sposób sprawdzić czy zawartość CO2 w wodzie jest idealna ??? nie rozumiem zupelnie tych wszystkich pojęc typu twardość,pH itd.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

w jaki sposób sprawdzić czy zawartość CO2 w wodzie jest idealna ?
w zoologicznych można kupić testy na CO2 i sprawdzić jakie stężenie tego gazu jest w wodzie
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Mozna tez kupic indykator , ktory mocuje sie w akwa i napelnia odpowiednim srodkiem .Barwa plynu w indykatorze pokazuje czy CO2 jest w odpowiedniej ilosci .
ODPOWIEDZ