Wątpliwości co do stosowania chemii... Help me!!

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartu
Posty: 16
Rejestracja: 17 lut 2007 13:40
Lokalizacja: DeeGiee

Wątpliwości co do stosowania chemii... Help me!!

Post autor: Bartu »

Mam akwa 98l, filtr BIO-FS 80, grzałka 100w z termostatem, napowietrzacz, pokrywa, temperatura 24-25 'C(napowietrzanie 24h/7) . W baniaku pływają:
-cztery razbory klinowe
-jeden skalar
-gurami złocisty
-kilka głupików
-najprawdopodobniej 7 brzanek liniowych (zakupy matki)
-bocja wspaniała
-zbrojniki (dwie samice, samiec, młode)
-ślimaki
Podmiany wody w miare regularne (max co 2 tyg.)
Karmię różnymi rodzajami płatków, tabletki, witaminy.

Kilka dni temu zauważyłem że bocja i skalar posiadają białe plamki na ciele. Wiadomo ospa. Kupiłem FMC Zooleku zastosowałem 100ml/100l, n apowietrzanie max, temperatura 27'C. Na drugi dzień skalar był już zdrowy, odłowiłem dwa głupiki. Trzy zniknęły ale to pewnie sprawka raka, który został juz odseparowany. Natomiast bocja niby plamek nie miała ale zauważyłem u niej martwicę płetw. Wiem że bocja to ryba stadna i bardzo podatna na choroby ale kupiona z myślą o walce ze ślimakami. Przedwczoraj wymieniłem 30% wody, zmniejszyłem temperaturę, bocja nadal jest chora, nawet martwica się pogarsza. Jednak przyjmuje normalnie pokarm, atakuje ślimaki. Bocja jest już chyba spisana na straty ale może uda się jeszcze jakoś uratować. Moje pytanie to czy po tej podmianie wody moge zastosować jeszcze raz kąpiel w FMC?
Prosze o obiktywne odpowiedzi.
Nie znam parametrów wody i wątpię żebym byl w stanie je szybko poznać (względy finansowe)
"Pełna satysfakcja to jedno; korzyść jest rzeczą tylko pokrewną"
ODPOWIEDZ