[450] -green

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
grisza76
Posty: 77
Rejestracja: 23 lis 2006 11:36

Post autor: grisza76 »

proponuję aby wszyscy wzięli głębszy oddech na uspokojenie
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

grisza76 pisze: otóż kosiarki nie żyją 2 lata i mają co najmniej kilka lat na osiągnięcie swojej docelowej wielkości. Każde zwierzę można błyskawicznie spaść do okromnych rozmiarów.
W tym miejscu przypomina mi się 9-latek z USA ważący 90 kilogramów

Grisza, niestety nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią odnośnie przekarmiania kosiarek. Sam widziałeś nasze kosiarki i mają one spokojnie - damskie 15 cm. Kupiliśmy 5 sztuk niecały rok temu kiedy były wielkości otosków. Może tu chodzi nie o kwestię karmienia ile o karłowacenie ryb w baniaku. Na miejscu Arka bym sie cieszyła, że mu nie pływają po akwarium 15 cm kolosy tylko zgrabne małe rybki ale fakt skarłowacenia pozostaje faktem.

Arku - śliczny zbiornik, aranżacja bardzo pozytywna :wink:
Awatar użytkownika
WIgLeS
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2007 13:51

Post autor: WIgLeS »

Do tej pory forum obserwowałem ze statusu gościa.Zarejestrowałem się w momencie,kiedy przeczytałem,że wiele osób a między innymi użytkownik Bara próbuje pouczać wielki autorytet w dziedzinie akwarystyki roślinnej jakim jest pan Arkadiusz.Jeżeli prawdą jest to co napisał Arkadiusz,a mianowicie,że wysłała pani mu prywatną wiadomość z ostrzeżeniem,to moim zdaniem nie nadaje się pani na moderatora forum.Jeżeli Arkadiusz dostał ostrzeżenie za to jak pani to nazwała:
"daję Ci ostrzeżenie za chamskie pyskówki i brak pokory. "
to również,pani powinna takie ostrzeżenie otrzymać.
Zauważyłem również,że nie ma pani pojęcia o podstawach akwarystyki roślinnej/nature,a próbuje pani pouczać osoby,które w nurcie tym osiągnęły dość znaczne efekty.Jeżeli nie masz pojęcia w jakim celu wpuszczane są kosiarki z molinezjami i krewetkami to lepiej zadać pytanie,niż zgrywać eksperta i pouczać błędnymi twierdzeniami.
Mam nadzieję,że użytkownik Bara zrozumie,gdzie popełniła błąd i przeprosi się z p.Arkadiuszem.Będzie to świadczyć o dojrzałości do funkcji "moderatora".Jeżeli mimo wszystko znowu wda się w głupią pyskówkę to odpowiedz na kogo nadaję się Bara nasuwa się sama....
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

O ja pierdykam :D Ale dyskusja . Fajnie Bara ze moj post doprowadzil cie do smiechu .
Ale tam na marginesie to znam ludzi , ktorzy w akwach roslinnych typu nature czesto zmieniaja obsade . Poniewaz glownym zadaniem takiego akwarium to ukazanie pieknego zielonego swiata .Rybki niejako sa tam dodatkiem .Jedne pelnia role dekoracyjna a drugie pilnuja by baniak byl w dobrej kondycji . W wielu publikacjach wrecz zaleca sie np.wpuszczenie na poczatku duzej ilosci ryb i krewetek zjadajacych glony . Po jakims czasie moza je usunac i zastapic innymi .Rownie dobrze mozna co jakis czas zmienic obsade zeby nie dopuscic do tego ze jakas rybka osiagnie zbyt duze rozmiary .
Mozna oczywiscie dyskutowac czy ktos chce tak robic czy nie. Moze sa ludzie , ktorzy trzymaja jedna rybke od urodzenia az do smierci . Ich sprawa . Jednak nie mozna za to krytykowac bo to kewstia wyboru danego akwarysty. kazdy ma to co lubi . Ja tam chcialbym miec piekne roslinne akwarium i mam zamiar w nim trzymac podobna onsade jak Arkadiusz. Bara woli miec biotop .Ok . Wprawdzie moglbym uzywajac jej argumento skrytykowac ja za to i powiedziec ze jej baniak jest do kitu bo ja wole nature :D Ale tego nie zrobie bo szanuje jej wybor . Jednak brniecie w slepy zaulek i upieranie sie ze baniak Arkadiusza jest zly bo ona tak twierdzi faktycznie robi sie juz smieszny .

Wysylania ostrzezen tego typu na priv , nawet nie bede komentowal bo nie moje malpy i nie moj cyrk :D
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

Jestem oburzony jak można.Arek zna się jak mało kto,opatentował wiele produktów które cieszą się wielkim powiedzeniem na śląsku.Gdyby się nie znał i nie miał zielonego pojęcia o akwarystyce roślinnej to jego baniak nie uzyskał by 1 nagrody w konkursie AGA 2006 (wyprzedzając samego Oliviera Knotta) i jego baniak był oceniany przez tęższe głowy (nie umniejszając nikomu) Wielu osobom które nie umieją w sposób konkretny argumentować swoich racji zapraszam do odwiedzenia pewnego forum o tematyce roślinnej (każdy szanujący się akwarysta rośliniarz wie o jakie forum chodzi)Wychodzi na to ze nikt na tym forum się nie zna .... i jest grupa osób trzymających władzę które są na tym forum od jakiegoś czasu i tylko z ich zdaniem trzeba się liczyć.
A na marginesie uważam że nadużywanie władzy na forum jest skandaliczne.

Mam nadzieję że Bara jako mod tego forum wyjaśni tę sprawę z ostrzeżeniem.oraz postąpi jak człowiek honoru i zasadami.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Big green

Post autor: Andersh »

Akwarium wygląda wspaniale. Delikatnie mówiąc sporo masz w nim mieszkańców. Molinezje obok neonków - dlaczego nie? Trzymasz ryby takie jakie lubisz i to jest to. Nikt nie postawi akwarium w domu i będzie sie kogoś pytał co powinien w nim trzymać. Wiadomo - nie można przeholować i mieszać niewiadomo czego. Do krewetek z glonojadami nikt się na forum nie przyczepił więc i do Twoich ryb towarzyskich czepiać się nie powinien.

Dbaj o rybki i będzie ślicznie - każdy Ci to powie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Zamykam za OT
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Zablokowany