[85l] BARA

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Czy mam tragiczną obsadę? No nie bardzo się z tym zgodzę. .
Hmmmm.....moim zdniem masz zdecydowanie gorszą obsade niz Arkadiusz , ktorego skrytykowałaś . Ale tak sobie pomyślałem , że pewnie i tak nie zgodzisz sie z tym zdaniem :D
Jeden neon czarny - owszem, czeka na kumpli .To jest tragedia?
Moim zdaniem to jest tragedia. Nie sądze , żeby on o tym wiedział :D A trzymanie jednego neona to jakis żart i to kiepski .

Mała kosiarka, która u mnie dorasta nie męczy się zbytnio - ma sporo miejsca i niedługo przejdzie do zbiornika kolegi
Kosiarka to równiez rybka stadna i nie ma znaczenia czy jest duża czy akurat mała . Jestem pewien ze kosiarki Arkadiusza czuja sie u niego lepiej niz ta jedna bidula u Ciebie :D
Arkadiusz77
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2006 23:30

Post autor: Arkadiusz77 »

Witaj BARO :D

Skoro tak sobie wielce cenisz konstruktywna krytykę pozwól i mnie.
Oczywiście czy się komus podoba czy nie to rzecz gustu. Jesli chociaz Tobie się podoba to juz jest jedna zadowolona osoba i o to chodzi.
Ale nie o tym własnie chciałem pisać.
Jako expert w dziedzinie poprawności obsad wytłumacz mi to :

Fauna: tetra cesarska x5, bystrzyk ozdobny x4, otoski x4, gupiki Endlera para + 4 maluszki oraz bystrzyk czarny (neon czarny) x1 (zaraz będzie więcej), neony Inesa x3 do dożycia i malutka kosiarka do dorośnięcia i oddania (chętny już czeka).

Czy trzymanie ryb z Ameryki i Azji w jedym baniaku nie powinno być przez Ciebie tępione?

Przeciez to chyba inne biotopy. !!!!!!!!
Czy trzymanie ryb stadnych po jedej sztuce jest dla Ciebie powodem do dumy?
JEDNA KOSIARKA !!!- podczas gdy są to ryby jedne z badziej tęskniących za towarzystwem osobników swojego gatunku ryby na świecie !!!!!!!!
Zapewne dla Ciebie 3 neony to już wystarczające duże stado prawda?
Argumenty typu miałam dokupić cos tam więcej ale zapomniałam, nie mialam czasu, smażyłam kotlety....

Albo wiem co robię z moim akwa i nie kupuję jedej kosiarki, albo kupuję ich stado.
Albo mam baniak dla tych ryb odpowiedni albo nie mam i nie kupuje...krótka piłka.
Albo oddaje komuś kto będzie potrafił stworzyć warunki odpowiednie tym rybom i to natychmiast a nie zwlekam miesiącami.
To jest zwykły sadyzm, męcznie zwierząt i nic ponad to !!!!
Dobrze się bawisz przyglądając się jak smutna, osowiała kosiarka leży samotnie i smutnymi oczami obserwuje róg akwarium?
BARA pisze:Szanowny Panie :wink:

neon czarny (uratowany od śmierci) jest początkiem nowego stada, na które czekam niecierpliwie! Jeszcze tylko kilka tygodni! A nowy zbiornik nie będzie dojrzewał. W nowe szkło wleję większość wody z obecnego akwarium, doleję przygotowaną i uzdatnioną odstałą, filtr przełożę bez czyszczenia - będzie ok!
Jak tylko tego dokonasz KONIECZNIE I BOWIĄZKOWO się pochwal na forum.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pisze najzupełniej poważnie. Rób zdjęcia i notatki. Testy, wyniki badań notuj skrzętnie. Jestem ciekaw po ilu sekundach zredukujesz NH3/4 i po ilu minutach nastąpi ostateczny skok NO2. Po ktorym udowodnisz już światu że zamknełaś cykl azotowy w całosci. To będzie niesamowite wydarzenie, czekam z zaczerwioenionymi uszami z emocji.
Będziesz niewatpliwie pierwsza osobą na świecie której baniak był dojrzały tuż po zalaniu.!!
Och nie masz pojęcia jaki będe dumny znając pierwszą kobietę na świecie ktora potrafiła skrócic czas dojrzewania zbiornika do kilku godzin.
Naprawde Cię nie doceniałem-posypuje głowe popiołem kornie....
Dennerle przyjmuje całkowita dojrzałośc podłoża po ok 12 mc.
Ty po 12 mc wylewasz wszystko ze swojego akwaium i płuczesz je od nowa, jak zdązyłem doczytać. Skoro ktoś potrafi tak rekordowo obciąc czas dojrzewani podłoża to jasne , po co czekać....
REWOLUCYJNE PODEJSCIE... jestem pod dużym wrażeniem !!!!!

aha śliczny masz filtr taki duży i taki zielony, ładnie się komponuje z zieleniecami na żwirze i tych jasnych glinanych imitacjach kamieni chyba , nie wiem słabo widać na tych zazielenieonych plamach.

Nie krzycz, Chemik4
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Arkadiusz77 pisze: Czy trzymanie ryb z Ameryki i Azji w jedym baniaku nie powinno być przez Ciebie tępione?
Przeciez to chyba inne biotopy. !!!!!!!!
... po mojemu to ryby z zoologicznego a nie z wycieczki po Azji czy którejś Ameryce; życie pokazuje, że mieszanie ze soba różnych biotopów nie wpływa ujemnie na losy ich mieszkańców. Ryby łagodne są łagodnymi a które nie są łagodnej natury to nie będą. Zresztą psy i koty też pod jednym dachem są trzymane i maja się dobrze.
Pamietajmy też, że ryby sztucznie wychodowane przez człowieka maja lekko zmienioną naturę od tych żyjących na wolności.
Arkadiusz77 pisze: aha śliczny masz filtr taki duży i taki zielony, ładnie się komponuje z zieleniecami na żwirze i tych jasnych glinanych imitacjach kamieni chyba, nie wiem słabo widać na tych zazielenieonych plamach.
Arkadiusz77 pohamuj emocje, napewno już duży z Ciebie chłopczyk. Co za dużo to nie zdrowo, a ta ironia po prostu aż kipi.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2007 21:09 przez Andersh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Mam wrazenie ze Arkadiusz to wie :D Jemu chodzilo o to ze zostal skrytykowany za to ze jego akwa nie jest biotopowe ! A skrytykowaly go osoby , ktore same mieszaja biotopy :D
Reszta sie zgadza . Rybki z akwarystycznego nie koniecznie musza marzyc o parametrach swojego naturalnego biotopu .Ich naturalnym biotopem jest akwa 20 na 20 w scianie podobnych baniakow :D
Awatar użytkownika
grisza76
Posty: 77
Rejestracja: 23 lis 2006 11:36

Post autor: grisza76 »

Wy tu gadu gadu a tymczasem w ramach wolnej wymiany myśli pewien mod po prostu zamknął temat akwarium Arka. Brak słów, choć ciekawi mnie; czy ten temat też zamkną? W końcu też gadamy OT. Więc - modzi - albo zamknąć ten temat, albo odblokować temat Arka :D
Do dzieła! pokażcie klasę
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Staralem sie kategorycznie nie wypowiadac ale to juz faktycznie , przegiecie ! Jaki OT ? Jak Bara robi OT , to jest OK ? Ostatni post byl jak najbardziej na temat .Poprzednie zreszta tez . Widac zabolalo powiedzenie prawdy w oczy i udowodnienie ze moderator to nie koniecznie czlowiek znajacy sie na wszystkim . Boli to ze slowa moda nie sa traktowane jak wyrocznia .Wstyd i zenada !!


Dla tych co mają kłopoty z j. polskim polecam opcje pisownia Rybaczki

I to ma byc pokazanie mi gdzie jest moje miejse w szeregu ? Robie bledy i wcale sie z tym nie kryje .Nie wynika to jednak z nie znajomosci czy tez problemow z jez.polskim a z tego ze czesto pisze szybko , zdarza sie ze jedna reka :D a i moja klawiatura nie jest pierwszej mlodosci i czasem cos "polknie"
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

McOmega pisze: w Galerii napisał
Wychodzi na to ze nikt na tym forum się nie zna .... i jest grupa osób trzymających władzę które są na tym forum od jakiegoś czasu i tylko z ich zdaniem trzeba się liczyć.
McOmega...ja osobiście te forum traktuję jako możliwość swobodnej wypowiedzi i zapewniam Cię, że jeśli poczuję tu choćby najmniejszy na mnie nacisk wyślę do Admina wniosek o usunięcie mojego konta.

Szanuję wypowiedzi wszystkich, a Ciebie zapewniam, że każdy się zna tyle że w mniejszym lub większym stopniu.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Akwapark
Administrator
Administrator
Posty: 1551
Rejestracja: 29 lip 2004 18:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Akwapark »

Widzę że kłotnia przeniosła się z jednego tematu na drugi, rozumiem że została urażona ambicja niektórych osób, ale nie można skakać po tematach i szukać zaczepki byleby udowodnić swoją rację (nawet jeżeli ją się ma). Od skarg jest odpowiedni dzial "O forum" i tam piszemy takie rzeczy. Inaczej bedzie tu jeden wielki.....

Zamykam temat czasowo az ucichna emocje i niektore sprawy zostana wyjasnione badz to przez pw lub posty w innym dziale. Wtedy również temacik o akwarium Arkadiusza77 będzie odblokowany bo myślę że warto.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ