pytanie o podmiany wody

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
piotrek.zel
Posty: 24
Rejestracja: 26 lut 2007 8:53

pytanie o podmiany wody

Post autor: piotrek.zel »

Naczytałem się że wodę należy podmieniać co tydzień lub dwa. Pytanie moje jest następujące czy należy to robić od momentu wpuszczenia ryb czy już w trakcie dojrzewania akwa. Założyłem akwa 10 dni temu mam już w nim roślinki które dostały plam (o czym w dziale rośliny). Czy mam już teraz podmieniać wodę czy wpuścić ryby i po 2 tygodniach dopiero to zrobić?
Awatar użytkownika
Jolka
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2006 21:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Teraz nie podmieniaj wody bo akwarium musi dojrzeć. Natomiast jak wpuscisz rybki( jakie i ile tez wazne) to podmien pierwszy raz po 2 tygodniach od wpuszczenia a potem juz systematycznie co tydzien ok 20%.
Taka jest moja propozycja:)
Pozdrawiam i Powodzenia!!

PS. Na rybki jeszcze poczekaj nastepne 10 dni. Skoro juz tyle wytrzymales to kolejne 10 dni moze Ci tylko pomoc:) Jakie rybki planujesz?? Ale to moze w OBSADZIE napisz:)
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
Podmianke wody zrob dopiero po 2tyg od momentu wpuszczenia pierwszych ryb (nie zapomnij ze zarybiac nalezy stopniowo a nie odrazu pelny sklad).
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Jak zwykle sa dwie szkoly :D Jadna mowi ze akwa dojrzewa jakis miesiac bez podmian i dopiero gdzies tak w 5-6 tyg nalezy podmienc okolo 40 % wody .
Ale jest tez inna szkola ktroa mowi : Po 2 dniach podmieniamy 1/3 wody, w 3 dniu połowę, w 5 i 6 dniu wymieniamy po połowie objętości akwarium. Następnie 9 dnia połowę i od tej pory już stale połowę co 3 dni. Dotyczy to szczególnie niewielkich zbiorników, o pojemności do 200 l. Przy większych, tygodniowo podmieniana jest ok. połowa wody. Po tygodniu od założenia zbiornika, dodajemy następną dawkę szczepów bakterii do filtra, możemy też część dodać bezpośrednio do wody w akwarium .
Tak wiec sam musisz zdecydowac :D
ODPOWIEDZ