pomocy!!!

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
karolcia683
Posty: 20
Rejestracja: 01 sty 2007 19:51

pomocy!!!

Post autor: karolcia683 »

czy ktos wie, co jest moim rybkom?! początkowo myślałam, ze to martwica pletw i zastosowałam leczenie zaproponowane tu na forum, mianowicie zrobiłam kapiel krotkotrwala w zieleni malachitowej. niestety nie pomoglo i rybki nadal tracily czesci pletw. wiec po paru dniach zastosowałam kolejny zabieg – leczenie bactopurem sery i to niestety wywołało skutek odwrotny. czesc ryb padla jeszcze podczas leczenia i to wcale nie te najbardziej chore. czesc natomiast po wpuszczeniu ich z powrotem do akwarium ogolnego zaczela mieć dziwne objawy: wyglądało to tak, jakby im naskórek zaczal schodzic(nie wiem nawet, czy ryby maja naskórek). w każdym bądź razie przypominalo to jakas luszczyce. no i te rybki nastepnego dnia już nie zyly. pozostalo mi jeszcze kilka z tych chorych i sporo zdrowych i nie wiem, co robic. choroba nadal postepuje z tym, ze u każdej rybki widac pewne roznice w objawach. jedna jest cecha wspolna: poszarpane pletwy (niektórym ten objaw wyraznie się wzmozyl po „leczeniu”). do tego jedna bojowniczka jest apatyczna i plywa przy lustrze wody,a jej pletwy nie sa postrzępione, czy pourywane, tylko robia się przezroczyste i jakby zanikaja miedzy promieniami., hokejowka miala biale końcówki pletw(to jej zniknęło),a z gornej wargi jej zeszla „skorka” i ma ja teraz biala (od razu mowie, ze to nie jest podobne do objawow columnaris. gupik z kolei poza postrzępionymi pletwami nie ma innych objawow. jest bardzo żywotny.zalaczam pare zdjec-jakosc nie najlepsza,ale najważniejsze widac
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
karolcia683
Posty: 20
Rejestracja: 01 sty 2007 19:51

Post autor: karolcia683 »

gdyby to bylo potrzebne, podaje parametry wody:
pH miedzy 7, a 7,5 moj test pokazuje wartosci co 0,5
KH 8
GH nie wiem-wadliwy test
PO4 2,5mg/l
NO3 10mg/l
T-25stopni
Fe <0,25mg/l
i dodaje jeszcze jedno zdjecie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podaj litraż zbiornika (może przeoczyłam?) i obsadę. Nie badałaś NO2?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
karolcia683
Posty: 20
Rejestracja: 01 sty 2007 19:51

Post autor: karolcia683 »

NO2 <0,1mg.l
amoniak 0mg/l
102litry
obsada:
1hokejowka
2 bojowniczki
7 neonow innesa
1 gupik
2 chyba proporczykowiec nigeryjski (albo cos bardzo podobnego, bo widzialam, ze tych rybek prawie identycznych jest pare gatunkow)
1 zbrojnik niebieski
3 bocje (wlasnie nie pamietam jakie sa chudsze od wspanialych i maja duzo cienkich czrnych paskow)
1 ta czarna ze zdjecia podobna do neona (w mojej ksiazce najbardziej podobna do kardynalka, ale nie wiem)
2 czerwonoglowki
1 danio czerwony
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

[EDIT] - spojrzałem na datę i widzę że sama dałaś sobie radę. ;-)
100 l: reaktywacja
Obrazek
Arkadiusz77
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2006 23:30

Post autor: Arkadiusz77 »

BARA pisze:Podaj litraż zbiornika (może przeoczyłam?) i obsadę. Nie badałaś NO2?
Permanentnie mylisz azotany z azotynami.
To nie sa numery kołnierzyków 39 i 40- że nie widać róznicy.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Permanentnie mylisz azotany z azotynami.
NO3 -azotany (V)- było podane juz prędzej a NO2, czyli azotany (III), dopiero później
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ