[126] Ameryka

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Wojtek14
Początkujący pomocnik
Posty: 157
Rejestracja: 03 lut 2006 23:14
Lokalizacja: Goszczanów

[126] Ameryka

Post autor: Wojtek14 »

W związku z tym ze w drugiej połowie wakacji sierpień powstanie nowe akwa więc muszą być plany co do obsady napewno będzie to biotop wód ameryki moja planowana obsada jest taka;
6 mieczyk 2samce 4samice
10-8 neon inessa
2-3 glonojady
6 kirysek 3spiżowy3pstre
haremik jakiś pielęgniczek
albo
ramireza
kakadu
kóre bardziej polecacie i jak uządzić akwa do tych rybek jake podłoże dekoracje rośliny polecacie :wink: :wink:
Bunny
Posty: 32
Rejestracja: 30 cze 2006 18:01

Post autor: Bunny »

Dobra rada: z mieczykow zrezygnuj :) Po pierwsze nie ten biotop, po drugie (wielu akwarystow przyzna mi racje) podając jedzenie swoim rybkom pierwsze beda szly do niego mieczyki (na bank) mogą jeśc tak dlugo aż im brzuchy popękaja. Kiedyś mi sie to przydażylo jak hodowalem same mieczyki, moja ulubiona samica padla od przejedzenia
:(
Wojtek14
Początkujący pomocnik
Posty: 157
Rejestracja: 03 lut 2006 23:14
Lokalizacja: Goszczanów

Post autor: Wojtek14 »

mam już dwa mieczyki :( :( męczą sie w 60 litrach ale nie będe ich dokupywał tylko te dwa doczekają sobie tam starości
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pielęgniczki kakadu - polecam parkę lub dwie.

Urządzenie akwa: żwirek pomieszany z piaskiem. Przynajmniej jeden duży korzeń. Dla pielęgniczek kamienna lub kokosowa grota (wolę kamienie), sporo zakamarków z kamieni żeby samica mogła się ukryć przed napastliwym samcem (poukładaj kamienie i poopieraj je o siebie żeby powstały naturalne schronienia). Rośliny: rozrośniete kryptokoryny i dużo zwartek. Na powierzchnię wgłębka wodna. na dno dałabym jeszcze mech jawajski, przynajmniej dwie kępki. Na korzeń microsorium pteropus.

Mieczyki jak mają być niech będą, chociaż to inny biotop, ale będą ładnie ożywiać toń środkową. Pielęgniczki przecież trzymają się raczej dna.

Z glonojadów polecam otoski przyujściowe: na ten litraż mogą byc 4 lub 5. Możesz dokupić kiryski.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Osobiscie mysle ze kakadu powinno sie hodowac w haremie 1/2 lub 1/3. Dla 2 samcow Kakadu jest te Akwa za male.A ramizery hoduje sie parami. (samce podchodza tylko z jedna samica do tarla).
Czesc Marcin!
anna
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2006 22:04
Lokalizacja: lubaczów

Post autor: anna »

Bara, popraw mnie jeżeli się mylę, poleciłaś do biotopu ameryki rosliny z biotopu azji. Bardziej mi tu pasuje np. żabienica.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

:D
Ja polece z roslinek tez Sagittaria subulata, bo rosnie dosyc szybko i latwo sie rozmnaza, a takze nurzance i moze jakas bacopa, cabomba?
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Anna, masz rację, ale po prostu polecałam to, co mam u siebie :?
Żabienice nie przyszły mi do głowy.

Sum, też masz rację co do kakadu. Na ten litraż jeden samiec i ew. dwie samice.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
A jak zeszlismy na amerykanskie pielegniczki, to jak skomentujecie Apistogramma agassizii...?
Chodzi mi o propozycje dla Wojtka, bo to tez ciekawe rybki... :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Wojtek14
Początkujący pomocnik
Posty: 157
Rejestracja: 03 lut 2006 23:14
Lokalizacja: Goszczanów

Post autor: Wojtek14 »

Witam
Akwarium miało być we wakacje a jest dopiero teraz :shock: :? stoi sobie już ze całkowitym sprzętem i czeka na zalanie :P Z obsadą będzie już inaczej bo nie ma już mieczyków wydałem :wink: .I zastanawiam się teraz nad obsadą już chyba z tydzień i nie mogę się zdecydować .
Pierwsza obsada która by podobała się mojej mamie ale mi nie za bardzo to
-3xwelon(karaś ozdobny )
-3xzbrojni ki niebieskie
-6xkirysek spiżowy
Co myślicie o tej obsadzie mnie ona za bardzo nie pasuje ale te rybki są u mnie łatwo dostępne i nie wymagają aż takiej opieki a cieszą oko :wink:
druga moja obsada to
15xneon inessa
3xzbrojni ki niebieskie
no i albo ha remik Kakadu albo 4x akara z maroni(jest to jedna z najspokojniejszych pielęgnic.)
Jeśli macie jakieś zastrzeżenia i propozycje to piszcie .Najbardziej jestem skłonny do ostatniej obsady z akarami .Acha chciałby wiedzieć jak mniej więcej wahają się ceny wszystkich z tych rybek
:wink:
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

3 welony to za dużo (60l na sztukę), poza tym są zimnolubne (nieogrzewane akwa), więc nie pasują tam zbrojniki, ew. mogą być kirysy, ale temperatura najlepiej jakby nie spadała poniżej 20 st.

Obsada z neonami i zbrojnikami jest dobra, ale do twojego akwa możesz dać więcej neonów.

Najbardziej podoba mi się zaproponowana przez ciebie obsada z pielegnicowatymi. Ceny tych rybek nie są wygórowane. Zazwyczaj widuję młode po ok. 6 zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Rośliny: rozrośniete kryptokoryny i dużo zwartek
kryptokoryny to są zwartki ;)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Wojtek14
Początkujący pomocnik
Posty: 157
Rejestracja: 03 lut 2006 23:14
Lokalizacja: Goszczanów

Post autor: Wojtek14 »

nie przesadzajmy pierwsza obsada nie jest przesadzona tutaj najbardziej chodzi do przestrzeń do pływania a jeśli chodzi o temperaturę to będzie utrzymywała się około 22-23 stopni więc taka temperatura jest więc w zakresie glonojada i chyba będzie ta pierwsza obsada (siła wyższa Rodzice ale jeszcze będę negocjował.) :cry: :wink:
ODPOWIEDZ