[54] Moje drugie

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Andersh pisze:
rohan pisze:Minie to akwarium sie nie podoba totalnie !
...jeśli ma to być nocna lampka, to dla mnie bąba

pozdrawiam
Mógłbys jakos bardziej zrozumiale ? :D Bo przyznaje , że nie kumam .
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

rohan pisze:Mógłbys jakos bardziej zrozumiale ?
hmm.....nie bardzo wiem co tu wyjaśniać ?!
jako lampka wygląda dobrze, a jeśli ma pełnić rolę akwarium naszych pupilków to faktycznie sporo w nim do zrobienia-na początek na pewno zmiana obsady.
A tak na marginesie nie wiecie dlaczego dopuszczone są do sprzedaży słoje-kule dla ryb? Mając ok 5-10 L nie nadają się prawie do niczego.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Rzeczywiście nie skumałem o co ci chodziło :D
A kule sprzedają bo to dla nich kasa .Nie każdy sie zdecyduje na założenie jako tako porządnego akwa .A jak dziecko wejdzie do sklepu to zobaczy najpierw ? Kilka rodzajów pieknych kolorowych bojowników ! Mamo ja chce takiego ! I co robi mama ? Nie rozglada sie odrazu za 200 litrowym baniakiem tylko patrzy jakby tu wybrnać z kłpotliwej sytuacji :D Miły pan w sklepie mówi : oczywiście taka kula się nadaje ! A bojownik ? No cóz , on nie potzrebuje niczego . Nie potzrebuje natlenianej wody , nie potrzebuje filtra , nie potrzebuje towarzystwa , nie przeszkadzają mu owalne ściany bez żadnych katów .
To wszystko odchodek prawda ! Ale pięćdziesiąt pare złotych się zarobi :D Kasa , misiu , kasa ...
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Kule (słoje, bańki, itp... widziałam ostatnio nawet szkło w kształcie ryby o zgrozo zalane wodą z bojownikiem w środku :shock:) to się dla plastikowych rybek nadają albo do trzymania cukierków.

Lampka nocna - ciekawe zastosowanie akwarium... :lol:

Mnie się to akwarium osobiście także nie podoba co już wyżej pisałam bo by mi żwirek do dywanu nie pasował :twisted: ale jak ktoś tak lubi to prosze bardzo. Nie powinniśmy tylko autorytarnie stwierdzać, że tak jest źle a tak jak my mamy jest dobrze bo to kwestia gustu i często także wiedzy.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
fikus
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2007 7:57

Post autor: fikus »

a mnie akwarium się podoba i widać że jest włożone w nie wiele pracy. 8/10
Woda jest czysta, rośliny są równo i ładnie posadzone.
A w końcu - nie to ładne co ładne a co się komu podoba.
Jeśli chodzi o obsadę, to - jak zdążyłem przeczytać u rohana - to faktycznie chyba drażliwy temat, ale chyba nawet najbardziej doświadczonym akwarystom na tym forum zdarza sie trzymać rybki nie do końca pasujące do akwarium, no nie?
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

To fakt, widać nakład pracy przy sadzeniu roślin. Mi by się tak nie chciało :wink: No i ten żwirek tworzy taki niezaprzeczalny frontowy horyzont o zachodzie slońca... A i woda czyściutka...
Tak naprawdę możemy czepiać się tylko obsady, a obsada jest do bani zdecydowanie...
Obrazek
ODPOWIEDZ