moje akwarium w stylu: nature /DIAMONT GLASSFUL

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

moje akwarium w stylu: nature /DIAMONT GLASSFUL

Post autor: jabol »

witam

zainspirowany wszechobecnym stylem "nature" zapragnalem takze miec przynajmniej namiastke takiego akwarium.
w zwiazku z tym ze ostatnio modne sa zbiorniki typu "mini cube" postanowilem takoz uczynic. zbiornik po wielu wewnetrznych walkach
i nieprzespanych nocach zostal ochrzczony: DIAMONT GLASSFUL

dodajac do tego moja nieco rogata dusze zodiakalnego wodnika powstala kompozycja rzec by mozna INDUSTRIAL-NATURE.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

zbiornik wykonany JEST "nie" z jakiegos przereklamowanego łoptiłajta
ale z rownie pieknego i przezroczystego polskiego szkla z ...Sanoka. zapewne dojrzycie pieknie polerowane (wprawdzie "nie" przez 49 japonskich gejsz) wypuklosci zbiornika.

DANE TECHNICZNE:

pojemnosc netto: 2 litry
oswietlenie: classical zarowka room light tudziez nature sun daylight
(jesli nie zapomne odsunac zaluzji jak wychodze rano do tyrki)
filtr: brak
nawozenie: brak
dozowanie CO2: classical nature ENDLER fish
podmiany wody: 50% co 2 dni

FAUNA I FLORA:
narybek endlerkow sztuk 12
slimory zatoczki sztuk (a to roznie ... zalezy jak mi sie uda wybrac nadmiar)

korzen
maly anubias
rogatek
wglebka
mech zdrojek

temp wody:20-21 st


zalaczone zdjecia nie do konca przedstawiaja urokliwosc "kjuba"
niestety stoi on na oknie i jakze pieknie wpadajace NATUREalne swiatlo "od tylu"
chrzani dokumentnie widok.

jednakze bardziej wrazliwi akwarysci docenia przepiekne NATUREalne tlo (widoczne na 2 pierwszych
zdjeciach) jakie tworzy nasze polskie blekitne niebo (foto 1 i 2)

zdjecia 3, 4 i 5 maja charakter przejsciowy i powoli z naszego szarego industrialnego otoczenia przenosza
nas w bardziej NATUREalny krajobraz. jednak co bardziej wnikliwi obserwatorzy zauwaza zapewne iz swiat industrialny
do konca stara sie nam przypominac o sobie. swiadczy o tym kilka szczegolow
(czesc NATUREalnie zamierzonych a czesc NATUREalnie naturalnych) :

- otoz na kazdym zdjeciu widac pomaranczowa kropleke-łezke (de facto jest to zwyczajna lampa pokojowa
zwisajaca z sufitu) mniej wiecej w okolicach 'zlotego srodka" kompozycji DIAMONT GLASSFUL.
zabieg ma na celu zwrocenie uwagi na kaganek oswiaty jaka ze soba niesie szeroko pojeta akwarystyka

- na zdjeciach od 3 do 5 - mozna zauwazyc powoli wylaniajacy sie cyfrowa machina robiaca zdjecia.
jej widok ma przypominac nam o wszechograniajacej nas inwigilacji

- odwrocone do gory nogami bloki na czesci zdjec to alegoria naszej ojczyzny w ktorej wszystko stoi do gory nogami



ostatnie zdjecie ma charakter symboliczny: jest to niejako ALL IN ONE - czyli symbol obecnych czasow
(wszystkomajaca nokia, szampon z odzywka i nablyszczaczem itp itd)... wszystkie wczesniej omowione aspekty
zaznaczone sa na tym zdjeciu: i blekitne niebo i lampa sufiotowa, aparat, odwrocone bloki w tle.

wnikliwi obserwatorzy zauwaza zapewne pewna skaze widoczna zwlaszcza na ostatniej fotce..widoczne smugi na szybie
prawde mowiac nie wiem co to jest ale imho wyglada to na niestrawnosci sasiada tudziez na fekalia przesdtawiciela
gatunku : Columbidae.


mam nadzieje ze moj krotki "spicz" bedzie przyczynkiem do powstania niemniej pieknych i oryginalnych kompozycji w stylu

...no wlasnie w jakim stylu ????

dla czytelnikow ktorzy zaproponuja oryginalna nazwe dla tej kompozycji/stylu przewidziana jest ciekawa nagroda


z powazaniem
jabol
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
ODPOWIEDZ