[165] Obsada co zmienic co zostawic.

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

[165] Obsada co zmienic co zostawic.

Post autor: Dzidek Gb »

Po ostatnich wahaniach otoczenia w akwarium przetrzebione zostało moje stadko.Zostały sie trzy kosiarki,trzy molinezje czarne,dwa gupiki jedna neonka,stadko krewetek,gibbiceps no i oczywiscie ślimaki.Parametry wody juz sie ustabilizowały to jest akwa dwa miesiące po starcie.Pojemnosść 165l wymiary 84Wx58Hx44D Oświetlenie 2x25w,1x20w mieszane specjalne neonówki,filtr zewnętrzny FLUVAL 405,dno żwirek,korzenie kokosy rośliny żywe.I prosił bym o pomoc w dobraniu ładnej obsady z pozostawieniem tej starej albo przynajmniej jej części.Na pewno musi zostać Gibbiceps juz na półtora roku i fajnie jak by zostały kosiarki.No i gupiki i molinezje, ale wiem ze z tym będzie ciężko. Dzieki Dzidek Gb
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2007 11:48 przez Dzidek Gb, łącznie zmieniany 1 raz.
sebastian
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 26 lut 2006 20:08
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: sebastian »

Witam:
Ja na Twoim miejscu pozbył bym się krewetek i oddał bym neonkę
Dodał bym stadko bocji i może jakieś brzanki lub gurami. Powstałby ładny biotop azjatycki.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

Post autor: Dzidek Gb »

no neonka juz dzisiaj pójdzie do sklepu, bo mam zamiar do kupic jeszcze pare kosiarek(3szt)
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

Post autor: Dzidek Gb »

Co nikt nie poradzi mi nic z obsadą ,zawsze wierzyłem w to forum :( :( Na pewno jak bym napisał że mam czterdzieści rybek w 20l. akwarium to z dziesięć osób z chęcią by to skomentowało. :D :D :D
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

Dzidek Gb pisze:Co nikt nie poradzi mi nic z obsadą ,zawsze wierzyłem w to forum :( :( Na pewno jak bym napisał że mam czterdzieści rybek w 20l. akwarium to z dziesięć osób z chęcią by to skomentowało. :D :D :D
no ale o czym tu pisac...? podejrzewam ze napisales tego posta zeby ktos usprawiedliwil twoje sumienie i przyklasnal ze GIBBI moze zostac..a sam dobrze wiesz ze de facto to akwa jest za male dla takiej ryby. nie mowiac juz o dodatkowej obsadzie
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

Post autor: Dzidek Gb »

To mam rozumieć ale chyba nie rozumiem tego w/g Ciebie mam 165 litrowe akwarium za małe dla 15cm.Gibbicepsa i nie mam dodawac żadnych więcej ryb bo bedzie co???.....przerybienie albo cos innego.Wytłumacz mi to jasniej!!! to że Gibbiceps dorasta do 50 cm.to ja juz wiem ale co dalej,ja nie szukam żadnego usprawiedliwienia!!!!!!!!! A jak juz bedzie na prawdę za duży na to akwarium to 30 mil. o de mnie jest Oceanarium z olbrzymimi akwariami na słodką wode(wbrew nazwie) i tam sobie bedzie pływał i może urosnąc i metr!!!!!

Nie krzycz, Chemik4
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

Dzidek Gb pisze:To mam rozumieć ale chyba nie rozumiem tego w/g Ciebie mam 165 litrowe akwarium za małe dla 15cm.Gibbicepsa i nie mam dodawac żadnych więcej ryb bo bedzie co???.....przerybienie albo cos innego.Wytłumacz mi to jasniej!!! to że Gibbiceps dorasta do 50 cm.to ja juz wiem ale co dalej,ja nie szukam żadnego usprawiedliwienia!!!!!!!!! A jak juz bedzie na prawdę za duży na to akwarium to 30 mil. o de mnie jest Oceanarium z olbrzymimi akwariami na słodką wode(wbrew nazwie) i tam sobie bedzie pływał i może urosnąc i metr!!!!!
sorry ale ja nie rozumiem takze Twojego toku rozumowania :)
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 37
Rejestracja: 17 lut 2006 17:34
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Alan »

Dzidek Gb pisze: A jak juz bedzie na prawdę za duży na to akwarium to 30 mil. o de mnie jest Oceanarium z olbrzymimi akwariami na słodką wode(wbrew nazwie) i tam sobie bedzie pływał i może urosnąc i metr!!!!!
No i elegancko :D tylko oddaj go dość szybko, bo zapewne juz się zaczyna przystosowywac do małego otoczenia i zachodzą u niego zmiany wewnętrzne i hamowanie wzrostu, ale dobrze że masz możliwość go oddać do takich akwariów :D tylko z tym metrem to przesada :D hehehe
Awatar użytkownika
mati14s
Posty: 49
Rejestracja: 08 kwie 2007 8:04
Lokalizacja: majdan królewski

Post autor: mati14s »

hej ! sądzę powinienesz dokupic 4x żótaczki indyjskie i(1 samiec i 3 samice) prętniki karłowate
pozdro
ODPOWIEDZ