brak sił... juz nie wiem co robic! prosze o pomoc

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

brak sił... juz nie wiem co robic! prosze o pomoc

Post autor: krabiczek »

Witam serdecznie!

Kiedyś pisałem, że mam problem z glonami. Wtedy nie bylo to nic takiego... na kilku roślinkach (jak sie okazalo, doniczkowych- skrzydłokwiat) pojawily się nitkowate glony- brązowo-zielone. Miałem wtedy sopre przerybienie.
Od tamtego czasu, tak jak mi radziliście, zmniejszylem obsadę i wymieniłem roślinki. Niestety zamiast lepiej, jest coraz gorzej! :?

[opis problemu]

Całe dno, kamyczki oraz rośliny pokrywaja sie brązowym nalotem (przypuszczam, że są to glony). Szyby po pewnym czasie również pokrywają się osadem, tylko że zielonym.
Najbardziej szkoda mi roślinek, ponieważ co bym nie kupił, to nawet nie ma jak się rozrosnąć. Strasznie marnieją. Pokryte osadem liście z czasem żółknieją i odpadają. Wpływu na ryby nie zauważyłem.

Mam akwarium 60l., grzałka bez termostatu (włączona caly czas utrzymuje temperature 22-25*C [w nocy spada, natomiast w dzien wzrasta do 25*C]), filtr AquaEl Fan1, oświetlenie "standardowe" jakie daja do pokrywy do 60l - 15W.

Obsada: 8x neon inesa, 2x kirys spiżowy, 2x otosek 1x glonojad cudaczek, 7x razbora klinowa.

Roślinek mam tak średnio dużo. 5 gatunków + korzeń z mchem jawajskim. (nazw niestety nie znam :? )
P.S.
Żadnych testow nie robilem z racji tego, że są drogie.

Ehhh jestem juz naprawde zrezygnowany bo ciągle coś jest nie tak z tym moim akwarium. Prosze o rade co zmienić, zeby w końcu zaczęło sięrozwijać, a nie umierać. Może filtr jest za słaby? Czy wiekszy (bardziej wydajny filtr coś pomożę?) Za słabe napowietrzanie? Oświetlenia nie zmienie... kupić napowietrzacz? Naprawde juz nie wiem co robić. Kiedyś w tym samym akwarium, przy slabszym oświetleniu i gorszym filtrze, ze sporym przerybieniem, bez zadnych uzdatniaczy i innych cudów wszystko rozło i sie rozwijało o niebo lepiej niż teraz :? Czy kupić wieksze akwarium? ale czy nie bedize tego samego problemu? (szczerze mowiąc to na nowe akwarium [200l-350 zł] troche nie mam kasy) Proszę pomóżcie!
P.S.
na allegro znalazlem butle z CO2 http://allegro.pl/item182798609_zestaw_ ... ltus_.html myślicie że bedzie ok?
ODPOWIEDZ