problem z eheim 2011

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
KASIA essen
Posty: 84
Rejestracja: 29 maja 2006 12:00

problem z eheim 2011

Post autor: KASIA essen »

Jest to dosyc stary filtr,ma kilka lat.Działa jednak nadal bez zarzutu.Odkopalismy go z piwnicy rodzicow mojego meza.Problem w tym ze nikt nie pamieta jak go sie uzywa.Wiem moze to sie wydaje wam smieszne. :roll:
Obrazek


wyglada jak ten pierwszy z lewej.Mam problem z odlaczaniem go do czyszczenia i podlaczeniem spowrotem.Probowałam po odłaczeniu z sieci,zdejmowac komore to woda jest zasysana ze zbiornika i mam powodz.Próbowałam odkręcac wezyk doprowadzajacy wode to mam to samo.Jak mam czyscic filtr?mam go wyjmowac razem ze wszyskimi wezykami?przeciez to bez sensu.Dodam ze nie ma zadnych zaworkow na wezykach,tylko te wezyki sa przykrecane do obudowy z góry i od dołu.Co ja robie zle ze za kazdym razem nie wazne jaki waz probuje wyjac,w jakikolwiek sposob odseparowac filtr by go wyniesc do zlewu to zaciaga mi wode?Jak radzice sobie z czyszczeniem filtrow kubełkowych?
Szukałam w wyszukiwarce,nie znalazlam nic. :?
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Tak niestety...w tych filtrach tak juz jest! Sa to jedne z pierwszych filtrow kubelkowych tej firmy i nie tylko. Dlatego nazywaja sie EHEIM Classic... One nie posiadaja zaworow do zakrecania wezykow. (na fotce sa one pokazane jako "zubehör")Te na fotce...(Trennkuplungi) Trzeba dokupic. To troche jednak kosztuje.
Bez tych zaworkow trzeba wyjmowac filtr z calymi wezykami... Niestety :? :wink:
Sa to jednaj naprawde wspaniale i niezawodne filtry!
Pozdrawiam Marcin!
KASIA essen
Posty: 84
Rejestracja: 29 maja 2006 12:00

Post autor: KASIA essen »

Niezawodne to prawda,tz miał to kilka dobrych lat w czasach gdy miał 15 lat,no a teraz ma 32 :lol: Stary bo stary ale deszczownie mam taka ze ho ho :wink:
Nie da sie zaworkow dokupic czy da sie?nie mozna zamontowac jakis nieoryginalnych? :roll: Poza tym co ile sie taki kubelkowy czysci?mam akwa 63 l (raczej mini akwa :roll: ).Po tygodniu go odkreciłam bo chciałam dolozyc wkładow,to te na samym dole byly czarne a te na gorze kompletnie czyste :roll: Do tej pory miałam kaskady i widac bylo kiedy zachodziła potrzeba a tu to nie mam pojecia.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Możesz poszukac w sklepach ogrodniczych szybkozłączek z zaworami zwrotnymi (takie jak do węży ogrodowych) i zamocować je na wężach od filtra.
Gdy taką szybkozłączke rozepniesz ona sama odcina dopływ wody.

Filtr wyczyść gdy zauważysz wyraźne zmniejszenie przepływu wody, przy odrobinie szczęścia i braku przerybienia tego filtra nie trzeba będzie wcale czścić, gdyz bakterie nadążą z rozkładem brudu w filtrze.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ