Pomoc w podłączeniu zestawu CO2[Szczecin]

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Pomoc w podłączeniu zestawu CO2[Szczecin]

Post autor: teo »

Witam.Do Akwamaniaków ze Szczecina.Zafundowałem sobie wymarzony zestaw do CO2-tzn.Lajona 115,butlę,reduktor itd.Potrzebuję fachowej pomocy w podłączeniu tego wszystkiego.Jeśli ktoś ma wiedzę i chęć mi pomóc to będę bardzo zobowiązany.Proszę o kontakt na forum,lub e-mail t.ogrodniczak@chello.pl .Czekam na ewentualną odpowiedź i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Witam.
Jaki masz problem? Chodzi o zlozenie zestawu czy o podlaczenie?
Podaj:
-litraż
-pH\KH
masz napowietrzanie? Otwarte akwa? Jaka moc filtra(l/h) mocno obsadzone roślinami?
Moze wiele pytań, ale nie jestem pewien z czym masz problem, wiec czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam!!!
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Witam.Serdeczne dzięki za odzew.Akwa (240 l)w chwili obecnej jest puste,dopiero wszystko będę składał.Odnośnie wody,to będzie ona z filtra RO,filtry 2 kubełkowe,ale nie w tym problem.Kupiłem cały zestaw do CO2 łącznie z pehametrem i zastanawiam się jak to wszystko złożyć,uruchomić i wyregulować.Dużo czytałem na ten temat i coś tam do mnie dotarło,ale teoria teorią-nie chciałbym żeby mi to wszystko wybuchło :D .Nie wiem jak ustawić regulatot gazu,czy w bytli zawór odkręcić na maxa i dopiero później kręcić w regulatorze zaworem głównym ,a następnie precyzyjnym, czy może inaczej.Nie wiem też jak dopasować ilość wypływającego CO2.Sory za banalne może pytania,ale nigdy nie miałem z tym do czynienia.Zawsze miałem akwa biotopowe,ale teraz chcę spróbować sił z roślinnym.Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Nie ma obaw nic Ci nie wybuchnie ! Ja mogę Ci napisać jak mam ustawione u siebie :D Główny zawór butli mam odkręcony na full . Pokrętło do ustawienia ciśnienia na wylocie butli ustawiłem tak mniej więcej na 1/4 skali . Resztę reguluje zaworkiem precyzyjnego regulowania . Tak u mnie daje to optymalną wartość CO2 .Indykator przy takim ustawieniu pokazuję mi prawidłową wartość CO2 w akwa . Jeśli masz pehametr to masz sprawę prosta : Główny zawór butli odkręć całkiem a resztę ustawisz na pokrętle i precyzyjnym zaworku tak żeby pehametr pokazywał odpowiednią wartość .Napewno musisz to tak wyregulować żeby bąbelki wylatujące z dyfuzora były jak najdrobniejsze :D Generalnie nic sie nie bój tylko obserwuj o sam wykapujesz o co biega :D
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Dzięki,będę próbował.Pozdrawiam :wink:
ODPOWIEDZ