[128l] by BARA kwiecień 07

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Co tu komentować? :D Oczywiście jest pięknie, nie mogłam się doczekać i już na dniach miałam posłać Tobie prywatną wiadomość, kiedy w końcu zaprezentujesz nam swój nowy zbiorniczek :wink:

Korzeń piękny, roślinek mnóstwo. Osobiście uważam, że cechą udanego akwarium nie musi być posiadanie u nim trawniczka ani też niskich roślin z przodu! To takie szukanie dziury w całym!

Jedyne 'ale' z mojej strony to jasna barwa żwirku i jego takie równe rozłożenie (ja zawsze przy odmulaniu zmieniam kształt, robię różne dolinki i wzniesienia). Ale to oczywiście kwetsia gustu.

Zamierzasz jeszcze coś dodać do starej obsady?
Obrazek
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Akwarium cieszy oko, teraz jestem tylko ciekaw jak sprawdzi się w nim oświetlenie?!
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Witam wszystkich i dziękuję za komentarze. Biorę je sobie do serducha.

Akwarium powoli się zmienia. Rośliny zaczęły się rozrastać.
Do obsady nie zamierzam nic dodawać i tak mam już dużo ryb.
Jeżeli chodzi o oświetlenie, to proszę mi uwierzyć, ale zbiornik jest dosyć jasny. Na tych zdjęciach tego nie widać, więc w weekend jakoś postaram się zrobić lepsze. Rośliny mam mało wymagające, głównie kryptokoryny, mech jawajski i mkrosorium. Stroiczka o dziwo też zaczyna rosnąć - mam jej 6 odnóżek. Paprocie wodne rosną jak szalone, i te na powierzchni i te zaczepione przy korzeniach.
Zobaczę, jak będzie dalej.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

gilliam pisze: Korzeń piękny, roślinek mnóstwo. Osobiście uważam, że cechą udanego akwarium nie musi być posiadanie u nim trawniczka ani też niskich roślin z przodu! To takie szukanie dziury w całym!
Nie szukam dziury w całym tylko pytam a przecież każdy ma swój gust i swojego adwokata więc co tu dużo gadać. Mnie tam osobiście brakuje jakiegoś przodu bo akwarium "zaczyna się bardzo gwałtownie" tymi wysokimi roślinami.

BARA, akwarium bardzo ładne ale jak możesz wypominać komuś trzymanie molek, mieczyków i gupików z neonami jak sama masz taki mix?
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Z przodu będzie nieco pusto, ponieważ nad dnem trzymają się bystrzyki ozdobne. Ale jak zaczną rozrastać się zwartki, będzie troszkę inaczej to wyglądało.
Akwarium jest chronione od góry dwoma szybami - ryby nie mają jak wyskoczyć.

Mam misz masz w obsadzie? Ciekawe spostrzeżenie... No cóż, gupiki Endlera idą do drugiego zbiornika, pozostaną tylko bystrzyki i tetry oraz otoski. Bo chyba o gupiki Ci chodziło, prawda? Radzę poczytać cokolwiek na temat Endlerów, to naprawdę nie są pawie oczka.

Nadal nie rozumiem, jak można trzymać "molki, mieczyki i gupiki z neonkami". Sorki, ale zdania nie zmienię. Ale czy wypominałam komukolwiek takie pomieszanie wymagań ryb? Raczej chyba pisałam w postach do Rudzielca o gupikach z neonkami. Trzymania molinezji i mieczyków z neonkami nawet sobie nie usiłuję wyobrazić.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

BARA pisze:No cóż, gupiki Endlera idą do drugiego zbiornika, pozostaną tylko bystrzyki i tetry oraz otoski. Bo chyba o gupiki Ci chodziło, prawda? Radzę poczytać cokolwiek na temat Endlerów, to naprawdę nie są pawie oczka.
BARA, te Twoje gupiki tam idą od kilku miesięcy o ile sobie przypominam... może już nie obiecuj a je tam po prostu przenieś? JOne wg Ciebie będą szczęśliwsze a i ja się nie będę czepiać :D

Co nieco wiem o endlerkach bo ja mam mieszanki własnej hodowli - pawich oczek z endlerkami powstałe w wyniku poszukiwania ciekawszych odmian barwnych. Jeśli chcesz zobaczyć molki, mieczyki i neonki w jednym akwarium to zapraszam na kawkę do mnie, do Gliwic :)

BARA pisze: Ale czy wypominałam komukolwiek takie pomieszanie wymagań ryb?
Hehe, stale komuś wypominasz "nieksiążkowe" parametry wody dla danego gatunku. Najważniejsze jest aby ryby były zdrowe, żeby ryby nie wchodziły sobie w drogę i aby trzymający taki miks zdawał sobie z tego sprawę.

BARA pisze: Sorki, ale zdania nie zmienię.
Nie oczekuję tego od Ciebie ale po prostu czasem trochę wyluzuj z tym pouczaniem bo teraz to strach wstawić na forum opis swojego akwarium w obawie przed wyrokiem BARY... choć człowiek dobrze zdaje sobie z tego sprawę jakie ma rybki :roll:
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Emiloos.....no proszę - chyba Cię polubiłem

pozdrawiam
Obrazek
Mietson123
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2007 13:04
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Mietson123 »

Bardzo ladne,a korzenie podobaja mi sie najbardziej.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 37
Rejestracja: 17 lut 2006 17:34
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Alan »

Akwarum całkiem ładne, lubie takie klimaty. Jednak moim zdaniem powinnaś dokupić kilka bystrzyków Axeloroda. Co do gupików Endlera Poecilia wingei to pH masz dla nich dobre, niewiem jakie masz twardości... jednak dla Twoich innych ryb jest zdeczka za wysokie :?
ODPOWIEDZ