Czy można stosować wodę z butelek do akwarium ?

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zpzibi
Posty: 43
Rejestracja: 27 lis 2006 16:33
Lokalizacja: Sanok

Czy można stosować wodę z butelek do akwarium ?

Post autor: zpzibi »

Jak w temacie - czy zastosowanie wody z butelki o ph6.0 jest możliwe do zmniejszania pH ?
Pozdrawiam Zbyszek
-------------------------------------------
112l. - 1xZwinnik ogonopręgi(albino), 3xBlack Molly, 3xBocja, 4xGlonojad, 1xGlonojad syjamski, i ostatnio jakieś małe ślimaczki nie wiem skąd :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poczytaj o dokładnym składzie tej wody. Do obniżania pH w akwarium można stosować wodę demineralizowaną lub destylowaną, ze zwykłą mineralną raczej eksperymentować nie polecam.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

Nie stosuje sie takiej wody do akwarium, jedynie w ekstremalnych sytuacjach słyszałem że robi sie coś takiego przy paletkach (gwałtowny wzrost pH) ale to już wyższa szkoła jazdy tylko dla bardzo zaawansowanych akwarystów.
Pozdrowienia August
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

jeżeli już koniecznie musisz zastosować taką wodę to najpierw sprawdź jej właściwości i przede wszystkim twardość bo może niezłego zamieszania wyrządzić w akwarium. Większość wód z butelek mają wysoką twardość sam sprawdzałem kilka znanych firm i wyniki wskazują na TwO powyżej 20stopni . Przede wszystkim jakie masz akwa i ryby?
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
Awatar użytkownika
zpzibi
Posty: 43
Rejestracja: 27 lis 2006 16:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: zpzibi »

Jeszcze nie mam ryb w akwarium - tylko wysokie pH - i tak się zastanawiałem czy można taką wodę zastosować w akwarium, bo sprawdziłem jedną 5l butlę z wodą niegazowaną (oczywiście) i miała ona ph6.0 więc chciałem się zapytać czy warto się takim sposobem posłużyć ????

A akwarium szykuję dla neonek :)
Pozdrawiam Zbyszek
-------------------------------------------
112l. - 1xZwinnik ogonopręgi(albino), 3xBlack Molly, 3xBocja, 4xGlonojad, 1xGlonojad syjamski, i ostatnio jakieś małe ślimaczki nie wiem skąd :)
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Ja wystartowałam jedno ze swoich akwariów na wodzie źródlanej, najtańszej, niegazowanej, najniżej zmineralizowanej z Plusa jaką udało mi się znaleźć (sklad trzeba sprawdzić na opakowaniu bo widziałam w różnych plusach różne wody) ponieważ lubię eksperymenty. Woda z 5 l baniaków. Roślinki wystartowały na niej jak szalone a rybki żyły spokojnie. Taką stosowałam też do podmianek. Po kilku miesiącach zmieniłam na Primaverę (niegazowana (!) w 5 l baniakach) a potem na Ustroniankę i Żywiec Zdrój i od czasu do czasu najtańsza woda źródlana z TESCO.
Nigdy nie dolewałam wody mineralnej (uwaga bo są zbyt wysokozmineralizowane!) a źródlane tylko poniżej 170-180 mg składników mineralnych w 1 l (pisze na opakowaniu).

Jeśli chcesz obniżyć pH to najlepiej używaj do tego wód jak najmiększych (ciężko znaleźć) albo mieszaj z RO (demineralizowaną). Pomagają również garbniki w wodzie (szyszki olchy, suszone liście migdałecznika, buku albo dębu, torf w filtrze) ale z własnego doświadczenia wiem, że często świeże zbiorniki mają wysokie pH, które się później normuje więc ja bym się tym nie przejmowała.

Pozdrawiam,
Emi
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
ODPOWIEDZ