filtr do akwa 30l - prosze o rade bo obecny ledwo dyszy

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klaudia-KRK
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2007 14:12

filtr do akwa 30l - prosze o rade bo obecny ledwo dyszy

Post autor: klaudia-KRK »

witam, od 3 dni mój filtr (FAN MINI-był w wyposażeniu akwa które ma dopiero ponad 2 m-ce ) chyba przestaje działać :( nie dość że w tle słychać jakieś "buczenie" to napowietrzacz ledwie dyszy, słychac że przerywa a bąbelki jesli są to malutkie i w baaardzo małej ilości :(
Dziś o 2 w nocy wstałam i czyściłam filtr-myslałam że może jest zapchany.. ale nie był a ledwie co szedł.... Dlatego dziś na zabicie musze kupić nowy-i w tym problem, ponieważ mam kilka pytan które mnie nurtuje-mam nazieje że tu dostane odpowiedzi.

1.Czy mogę kupić większy filtr tzn taki do 60l akwa ?

2.Jesli juz kupie to co mam zrobic? (wypłukac w wodzie z akwa i załozyc z nowym wkładem) ?

z góry dziekuje za radę.
Akwa 30 L
-3 parki gupików
-parka mieczyków
-glonojad

planowane akwarium - 120 l (za dwa m-ce)
delTORO
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2006 8:50

Post autor: delTORO »

Nie wiem czy czyściłaś także wirniczek (myślę że ten model też można rozebrać na części pierwsze jak F.micro). Bo "wyczyszczenie" samych gąbek później niewiele daje.
Myślę że do 30L więszy nie jest potrzebny.
delTORO
112L
L260
Ancistrus sp.
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

możesz kupić wiekszy filtr tylko zwróć uwagę na to żeby mial regulacje bo inaczej zrobi ci wirórke w akwarium :)

Ten co masz teraz jeśli nie da sie wyczyścić wirnika lu jeśli nic to nie pomoże to oddaj go na gwarancje.
Pozdrowienia August
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Fan mini jest de facto do akwariów do nawet 60 l więc nie potrzebujesz większego. Możliwe, że Twój filtr się zapowietrzył albo zatkał jakimś ślimaczkiem. Musisz ściągnąć tą górną pokrywkę do której podłącza się napowietrzanie. Możesz to zrobić poprzez delikatne ściśnięcie i przekręcenie tej nakładki w bok. W środku masz wirniczek, prawdopodobnie w środku tam coś wlazło. Mi tam też właziły standardowo małe ampularie i świderki i wtedy wydawał taki właśnie przerywany dźwięk.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

im mniejszy wkład filtra tym częściej trzeba wymieniać;
akwaryści do 100L akwa wkładają grzałki 150 stC :shock:
to do 30L akwa i filtr większy mozna zakupić - zapewne będzie miał regulację wiec ustawisz tak by wirów w zbiorniku nie było a na dłuższą metę masz spokój z płukaniem wkładu
Obrazek
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Andersh pisze:im mniejszy wkład filtra tym częściej trzeba wymieniać;
To prawda, tylko po co montować filtr, który będzie zbyt widoczny i wielgachny? Już Fan mini w 30 l wygląda na duży...

A może jakiś mały kaskadowy?
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
klaudia-KRK
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2007 14:12

Post autor: klaudia-KRK »

WIELKIE DZIęKI ZA POMOC :)

oczywiście cały filtr zapchany :shock: normalnie taki syf że.. :roll: az wstyd się przyznać ale nie miałam pojęcia że trzeba az tak rozkręcać filtr zeby wyczyścić :oops: . teraz filtr chodzi jak nowy :) a już miałam jechać po nowy :).

jeszcze raz wielkie dzięki.

pozdrawiam
Akwa 30 L
-3 parki gupików
-parka mieczyków
-glonojad

planowane akwarium - 120 l (za dwa m-ce)
Awatar użytkownika
klaudia-KRK
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2007 14:12

Post autor: klaudia-KRK »

WIELKIE DZIęKI ZA POMOC :)

oczywiście cały filtr zapchany :shock: normalnie taki syf że.. :roll: az wstyd się przyznać ale nie miałam pojęcia że trzeba az tak rozkręcać filtr zeby wyczyścić :oops: . teraz filtr chodzi jak nowy :) a już miałam jechać po nowy :).

jeszcze raz wielkie dzięki.

pozdrawiam
Akwa 30 L
-3 parki gupików
-parka mieczyków
-glonojad

planowane akwarium - 120 l (za dwa m-ce)
ODPOWIEDZ