podejrzenie plesniawki

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
playerradom
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2005 21:52
Lokalizacja: radom

podejrzenie plesniawki

Post autor: playerradom »

w sobote(wczoraj) (20.08.05) kupile cztery pokaznych rozmiarow mieczyki. w sklepie nie widzialem nic podejrzanego ale wielkich ogledzin nie robilem. po powrocie do domu umiescilem rybki w akwarium (60l sr. temp. 25 stopni C) tego samego dnia nie mialem czasu na zajecie sie nimi gdyz szykowalem sie na wesele(niestety nie moje)Dzis zauwazylem u nich dziwne biale plamki na ciele(nie kropki) tak jak by ktos przejechal pedzlem po luskach z biala farba. co mnie dziwi w internecie pisza ze glownie plesniawka atakuje pletwy a to jest na ciele. wlasnie podgrzewam wode do temp 28 stopni, zaaplikowalem juz dawke zieleni malachitowej i zieleni brylantowej w stosunku 4:1 (dawke dalem taka jaka zalecano na opakowaniu) co moge jeszcze zrobic? help
Dodam ze nalot nie jest na calym ciele ale tylko glownie w centralnej czesci ciala i wystepuje u wszystkich zakupionych mieczykow i jest widoczne gdy patrzy sie gdy ryb a jest zwrocona pyskiem do mnie, gdy bokiem jest to praktyczn ie nie widoczne. widac to "pod swiatlo"mam wrazenie ze mieczyki sie ocierqaaja o przedmioty ale nie jestem pewien mam nadzieje ze dosc szczegolowo to opisalem, sprobuje zrobic foto ale nie wiem co z tego wyjdzie prosze o pomoc!
OD OWL:NAUCZCIE SIE KORZYSTAC Z OPCJI ZMIEN I ZAGLADAJCIE DO REGULAMINU!!!
playerradom
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2005 21:52
Lokalizacja: radom

Post autor: playerradom »

dodam jeszcze ze w akw. mam 3 male sklary i 2 molinezje black molly, u nich wszystko w porzadku, zamieszczam zdjecia(robione kom. wiec prosze o wyrozumialosc)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

To moim zdaniem jest plesniawka choc ze zdjecia niewiele widac.Nie wiem kto powiedział Ci o zieleni,w przypadku plesniawki bedzie ona raczej mało skuteczna polecam błekit.jesli masz mozliwosc zakupu samego błekitu(a domyslam sie ze masz bo zielen kupiłes)to uzyj go w proporcji 30ml na 150l wody.
Pozdrawiam
P.S1:z ta zielenia to troszke przesadziłes martwie sie o skutki,bo zielen to silna trucizna
P.S2http://www.akwapark.aplus.pl/akwaforum/regulamin.php ZAJRZYJ KONIECZNIE :wink:
Przemek
playerradom
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2005 21:52
Lokalizacja: radom

Post autor: playerradom »

no fakt, slabo widac ale to bylo najlepsze jakie udalo mi sie zrobic, jak na razie ryby nie potruly sie od zieleni wiec jest dobrze. jesli to nie plesniawka to co to jeszcze moze byc? dodam ze inne ryby z akwarium nie sa zarazone, czy podnoszenie temp. moze pomoc?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Moze pomóc troche ale nie wolno traktowac go jako lekarstwa tylko jako pomoc w leczeniu.Mozliwe jest ze jest to jeszcze flexibakterioza.Choroba ciezko uleczalna, najlepsze efekty w leczeniu osiaga sie trypaflavina(tak jak na opakowaniu)
Pozdrawiam
Przemek
playerradom
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2005 21:52
Lokalizacja: radom

Post autor: playerradom »

a jak odroznic flexibakterioze od plesniawki? sa jakies zasadnicze roznice miedyz nimi? a i czy mam powiesic za.................... sprzedawce ktory sprzedal mi chore rybki? czy moze zwykla ko mora gazowa na niego starczy?:/
bobi
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2005 16:49

Post autor: bobi »

W ktorym sklepie kupiles te rybki? Czasami bywam w Radomiu.
Jeszcze jakbys podal parametry wody. Poza temp. bo ta juz znamy.
ODPOWIEDZ