Foltr biologiczny - wymiana

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zpzibi
Posty: 43
Rejestracja: 27 lis 2006 16:33
Lokalizacja: Sanok

Foltr biologiczny - wymiana

Post autor: zpzibi »

Mam zamontowany filtr z wkładem biologicznym, w związku z tym mam pytanie, co ile należy taki wkład biologiczny wymieniać ZeoCarbon????
Pozdrawiam Zbyszek
-------------------------------------------
112l. - 1xZwinnik ogonopręgi(albino), 3xBlack Molly, 3xBocja, 4xGlonojad, 1xGlonojad syjamski, i ostatnio jakieś małe ślimaczki nie wiem skąd :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podaj jaki filtr, jaki wkład (ceramika? biobale?).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
zpzibi
Posty: 43
Rejestracja: 27 lis 2006 16:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: zpzibi »

Mam teraz mieszankę ZeoCarbon, jest tam po troszkę wszystkiego: Węgiel, Ceramika, Jakieś Kamyczki itd. to było orginalnie w filtrze, ale nie napisali co ile się ten wkład wymienia, napisali tylko że się nie czyści.

Tak dokładnie pisze w instrukcji: Filtr jest wypełniony mieszanką zeolitu oraz węgla - ZeoCarbon

A wyczytałem też aby filtr wymieniać nie rzadziej niż raz na miesiąc... czy przy wymianie całego wkładu nie zniszczę bakterii ???
Pozdrawiam Zbyszek
-------------------------------------------
112l. - 1xZwinnik ogonopręgi(albino), 3xBlack Molly, 3xBocja, 4xGlonojad, 1xGlonojad syjamski, i ostatnio jakieś małe ślimaczki nie wiem skąd :)
ODPOWIEDZ