obnizenie pH

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kacperek
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2006 22:04

obnizenie pH

Post autor: kacperek »

Posiadam akwarium:
- 40L,
- pH - 7-7,5 (idzie zwariowac ze skala tropicala)
- KH - okolo 6 dh

Chce zastosowac szyszki olchy, czy ktoś moze mi podpowiedziec tak mniej wiecej ilu uzyc szyszek i mniej wiecej po jakim czasie mozna spodziewac sie efektow?
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Szyszki olchy możesz użyć na dwa sposoby. Dozując je bezpośrednio do akwarium lub też moim zdaniem lepszy sposób przygotowując wywar na bazie wody destylowanej z szyszek. jeśli chodzi o wywar to 3 sztuki na 20l wody w akwa zalewasz gorącą destylowaną wodą 150 ml. Przykrywasz na 15-20 minut. Po ostygnięciu przepuszczasz to przez gabke i do akwa. Efekt po kilku dniach. Ta zalewa ma odczyn w granicach 3 pH.

Pozdrowienia

PS. Jesli nie pomoże jak chcesz, robisz kolejny wywar.
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Najlepszym rozwiązaniem będzie wywar z szyszek olchy. Czyli bierzesz około 15 sztuk zaleważ wrzącą wodą, czekasz aż ostygnie i wlewasz do baniak, potem mierzysz pH. Te szyszki które zalałeś możesz też wrzucicdo akwarium, będą ładnie wyglądać a przy okazji będą jeszcze w minimalnym stopniu zakwaszać wode.

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Kup sobie kwas ortofosforowy 35% (np. Aquacid, butla 0,5 litra ok. 20 zł), na to akwarium powinno wystarczyc ok 3-4 ml, przy okazji pomoże on zbić TwW (kwas ortofosforowy daje w reakcji z wapniem i magnezem nierozpuszczalny osad). Dolewaj tego powoli, w ciagu 1-2 dni i badaj pH i TwW, jak juz bedziesz miał odpowiednie wartości to wrzuć kilka szyszek olchy do akwarium (jeżeli chcesz mieć zółtą wode). Sam stsuje tą metode, wode w kranie mam TwO= 10 *n, TwW= 6 *n, pH= 7,5
Podrawiam i życze sukcesów
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
robertsosna
Posty: 69
Rejestracja: 05 maja 2007 6:10

Post autor: robertsosna »

chemik4 pisze:Kup sobie kwas ortofosforowy 35% (np. Aquacid, butla 0,5 litra ok. 20 zł), na to akwarium powinno wystarczyc ok 3-4 ml, przy okazji pomoże on zbić TwW (kwas ortofosforowy daje w reakcji z wapniem i magnezem nierozpuszczalny osad). Dolewaj tego powoli, w ciagu 1-2 dni i badaj pH i TwW, jak juz bedziesz miał odpowiednie wartości to wrzuć kilka szyszek olchy do akwarium (jeżeli chcesz mieć zółtą wode). Sam stsuje tą metode, wode w kranie mam TwO= 10 *n, TwW= 6 *n, pH= 7,5
Podrawiam i życze sukcesów

a kwas fosforowy mozna dać np. przy podmianie wody?
nisei
Posty: 238
Rejestracja: 14 kwie 2006 18:50

Post autor: nisei »

mam pyt. jaką trzeba mieć TwW aby pH spadło do 6?? słyszałem że musi być max 5 n????
Paludarium
Copella Nigrofasciata
Copella carsevennensis
Copella Arnoldi
Apistogramma Bitaeniata

Paludarium Betta splendens
Amazonia do śmierci!
ODPOWIEDZ