[40l][Roślinne] - Ogólno Roślinne:)

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

felix100
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2007 18:53
Lokalizacja: Kraków

[40l][Roślinne] - Ogólno Roślinne:)

Post autor: felix100 »

Witam! Jestem tu nowy tak więc na początku chciałem przedstawić swoj zbiornik.
Aranżacja którą przedstawiam powstała 26.05.2007, a akwarium zostało założone początkiem października 2006. i po 3 miesiącach wyglądało tak:
Obrazek

Obrazek


Od 2 miesięcy mieliśmy problemy z roślinami. Do końca marca rosły pięknie (co widać na poprzednich zdjęciach) a poźniej niektóre zaczęły marnieć. Wąkrota, wywłócznik, kabomba praktycznie padły. Glosia zniknęła. W sumie trochę moja wina. Jakoś nie zwróciłem uwagi na małą wartość KH tak więc brakowało CO2.Za radą doświadczonego akwarysty kupiłem w końcu butlę ciśnieniową i rośliny po 4-5 dniach ruszyły. Wąkrota w końcu zaczeła puszczać nowe duże liście w związku z tym stwierdziliśmy że zrobimy lekki restart akwa (mech na korzeniu praktycznie wyrósł na powierzchnię.
Zmieniliśmy podłoże, zerwaliśmy mech z korzenia i zaszczepiliśmy na nowo, wyrzuciliśmy sporo ziela które było podniszczone przez brak CO2, Dołożyliśmy kilka podarowanych nam roślinek.

Zmieniliśmy podłoże (za radą Pana ze sklepu zoologicznego). Podłoże wygląda fajnie, ale płukałem je z 2 godziny. A i tak woda teraz nie była przejrzysta przez 2 dni.

Wiem że nie powinienem wpuszczać odrazu ryb, ale przy moich warunkach (brak drugiego zbiornika) myślę że trzymanie ich w misce byłoby jeszcze większym dla nich stresem. W filtrze gąbka która pracuje już parę miesięcy, korzeń nie czyszczony, pod podłożem warstwa podłoża starego. Myślę że bakterie się szybko namnożą a i tak jest ich teraz pewna ilość.



Tak więc obecnie baniak ma następujące parametry

Światło:2x 14 W (1x widmo 10000K, 1x widmo 6500K)

Filtracja: Aquael Fan Mini

CO2:Butla Ciśnieniowa 1.5 kg, reduktor, rotametr, licznik bąbelków z kroplówki, dyfuzor z drewna lipowego. Ok 1 bąbe/ sekunda

Ogrzewanie: BRAK

Temperatura 27-29 stopni

Wystrój;): korzeń machoniowy z mchem jawajskim, oraz jakiś głaz owinięty mchem (tylko na teraz żeby krewetki miały się gdzie skryć)

Nawożenie: Mikro i Makroelementy PlantaActiv. Makroelementy: 1ml 1xna tydzien, Mikroelementy ok: 1ml 1x na 2 dni.

Testy: Paskowe JBL (niedokładne wg mnie)

Parametry:
NO3 - niewiele ponad 10
NO2 - 0
GH - pomiędzy 14 a 21
KH - lekko powyżej 6
pH - pomiędzy 6.8 - 7.2
PO4 - brak testów
CO2 - wg wzoru CO2=3*KH*10^(7-pH), biorąc średnie pH 7 - ok 18

Podmiany - miska wody (5-6 litrów) 1 raz na 2-3 dni)

Rośliny:
Rotala - kilka sadzonek
Microsorium uskrzydlone
Żabienica
Wąkrota
Mech jawajski
Gałęzatka
Wgłębka
Resztki kabomby (może dzieki CO2 odrośnie)
Resztki wywłócznika (j/w)
Jakaś żabienica bądź microsorium (na pierwszym planie przed korzeniem... ale wogóle nie rośnie)
4 rośliny nieokreślone - poniżej są ich zdjęcia, kto może proszę o identyfikację.

Obsada:
9 x neon inessa
4 x razbora (wczoraj przy meblowaniu akwa jedna wyskoczyła z kotnika... było 5)
1 x zbrojnik
X (ok 50) x babaluti blue (u mnie są szare, brązowe i zielone)
10 x red cherry
4 x Biene Blue

Dopiero po zrobieniu zdjęć zobaczyłem że na szybach są zacieki;) Już umyłem;)
Dodatkowo prośba o identyfikację typu podłoża. Gość w akwarystycznym mi mówił, ale zapomniałem

No i tyle opisu, proszę o komentarze i porady:

Akwa ogólnie:
Obrazek

Akwa ogolnie 2:
Obrazek

Pierwsza roslina do indentyfikacji (po prawej - pesudomoczarka):
Obrazek

Druga roślina (ta pierzasta):
Obrazek

Trzecia (jakby żabienica):
Obrazek

Czwarta (ta długa):
Obrazek
ODPOWIEDZ