Ozonator a filtr RO

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
szwejknet
Posty: 50
Rejestracja: 13 sty 2007 17:47
Lokalizacja: Lublin

Ozonator a filtr RO

Post autor: szwejknet »

Witam

Mam takie pytanie czy ozonator i filtr RO mają podobne działanie ??
Pytam bo przymierzam się do kupna filtra RO ale będę miał trudności z podłączeniem a taki ozonator mogę podłączyć bezpośrednio do akwa.

Oto przykład ozonatora z allegro:

http://allegro.pl/item199249868_ozonato ... hemii.html

Jeszcze jedno pytanko może ktoś ma jakieś rozwiązanie na instalację filtra RO w łazience ? Gdzie magazynować przefiltrowaną wodę itd.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ozonator a filtr RO

Post autor: emiloos »

Witaj,
szwejknet pisze:Witam
Mam takie pytanie czy ozonator i filtr RO mają podobne działanie ??
Nie, całkiem inne. Ozon w dużych ilościach jest trujący więc wtłaczany w wodę wybija wszelkie żywe organizmy zawarte w tej wodzie. Filtr RO to zestaw filtrów, które wyciągają z wody wszystkie mikro i makroelementy robiąc z niej - wodę demineralizowaną.
Ozonatora nie powinno się używać stale - tylko w razie potrzeby, np: zakwitu wody, ciężkiej choroby w celu sterylizacji zbiornika ponieważ wybija on także te potrzebne bakterie (nitryfikacyjne) z akwarium.
szwejknet pisze: Jeszcze jedno pytanko może ktoś ma jakieś rozwiązanie na instalację filtra RO w łazience ?
Jak kupisz akwarystyczny filtr RO to wszystko pisze w instrukcji. U nas np mamy zamontowany filtr RO przy dopływie wody do spłuczki w wc :wink: Od razu odpływ wody brudnej z filtra jest załatwiony.
szwejknet pisze: Gdzie magazynować przefiltrowaną wodę itd.
Ja magazynuję w nowych 20 l wiadrach ze szczelną pokrywką - takich jak po farbie.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
szwejknet
Posty: 50
Rejestracja: 13 sty 2007 17:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szwejknet »

Serdecznie dziękuję za pomoc. Już teraz wszystko jasne.

Pozdrwiam
ODPOWIEDZ