Blagam o pomoc

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Ewek
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2004 18:54
Lokalizacja: Opole

Blagam o pomoc

Post autor: Ewek »

Mam akwa 112l w nim teczanki kiryski glonojady. Przedwczoraj dokupilam 4 mieczyki 2 molinezje 2 platki i stalo sie :( :cry: . Wczoraj padly nowo zakupione 2 mieczyki dzis kolejne 2 i jest coraz gorzej. Choroba przeniosla sie na moje dotychczasowe rybki . Objawy sa nastepujace: poczatkowo na rybce pojawia sie biala zmiana na tylniej pletwie lub bialy pyszczek nastepnie zmiana ta postepuje az do chwili gdy pletwa praktycznie odpada po kawalku i przechodzi na rybke po czym rybka snie. Nie wyglada to jak typowa plesniawka ani ospa. Choroba postepuje bardzo szybko od chwili zauwazenia zmian do padniecia rybki mijaja gora 2 dni. W tym samym sklepie co kupilam te nowe rybki pani polecila mi zastosowac preparat firmy SERA o nazwie BAKTOPUR. Uzylam go i podnioslam temp. do 28 stopni(nie wiem czy slusznie?) jednak narazie ne widac efektow. Czy cos jeszcze mam zrobic (podmienic wode, odizolowac zakazone ryby lub cos innego)? Co to moze byc za choroba , czy wynikla z mojej winy czy raczej zostala przeniesiona wraz z nowymi rybami i czy jest szansa ze ocale jakies rybki. Blagam o rade z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
rafał'
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2005 17:09
Lokalizacja: tychy

Post autor: rafał' »

ojojoj........, parametry masz ok, wiez wszystko wskazuje nato ze ta chorobe przyniosły nowe ryby,,,a choroba to jest martwica płetw (tak mi sie wydaje), i radze przeniesc wszystkie chore ryby do osobnego akwa i zrobic roztwór soli niejodowanej, dodaj tez tej sey, i poczekaj, ale watpie zebys cos uratowała........:(:(
pozdro:)


ps, poczytaj o tej chorobie na necie
ODPOWIEDZ