[81] Zmiana koncepcji.

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

[81] Zmiana koncepcji.

Post autor: markus383 »

Od dziś mam taką obsadę trochę inna niż myślałem(przymusik :x ):
-7xmieczyk(ile one żyją??)
-parka ramirezek
-4xkirysek spiżowy
Czy mogę coś do tego dorzucić??
Zenon Zawodowiec
Początkujący pomocnik
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2006 11:00
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Zenon Zawodowiec »

Szkoda radzić cokolwiek bo zauważyłem że nie zwracasz uwagi na to co się radzi Tobie, tylko robisz jak Ci pasuje, a potem wzywasz pomocy zdziwiony. Ale pomijając to uważam że na 7 mieczyków za małe akwarium moim zdaniem.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Próbowałem się trzymać wcześniejszego planu, ale dziś rano wujek wpadł i przywiózł ze sobą te mieczyki. Głupio było odmówić.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Na mieczyki masz za małe akwarium, dorosły samiec potrafi dorosnąć do ponad 12cm. Poza tym mieczyki to ryby wód twardych i zasadowych, a Ty chcesz trzymać w dobrym zdrowiu ramirezy wymagające wody kwaśnej i miękkiej.

Oddaj mieczyki, bo rozmnożą się szybko i nie pozbierasz się z akwarium. Dodatkowo żyworódki mają bardzo intensywną przemiane materii i brudzą.

Życie jest brutalne, nie można kupować komuś żywych stworzeń w prezencie. Takie prezenty się jak najszybciej oddaje i tłumaczy dającemu dlaczego.

Przypominam sobie posta w stylu: "babcia mi kupiła ducha brazylijskiego 20cm. Mam akwarium 53 l i dlaczego po nocy nie mam już żadnych innych ryb?" - autentyczne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Niestety BARA ma rację. Mając akwarium musimy się przemóc i jak najszybciej uświadomić wszystkim naszym przyjaciołom i rodzinie, ze takie "prezenty" to nic dobrego. Jak chcą Ci robić prezenty to niech Cię zabiorą do zoologicznego to sam sobie wybierzesz ale im szybciej zrozumieją, że mówisz im do dla zdrowia ryb tym lepiej. Mój teść też chciał nam z teściową kupować rybki ale moje stanowcze "NIE!" ich zniechęciło. Oczywiście wytłumaczyłam im dokładnie dlaczego ale na początku byli bardzo urażeni.

Mieczyki do takiego małego akwarium się nie nadają z powodu tego, że bardzo szybko śmigają po całym akwarium i w zbyt krótkim (jak u Ciebie) nie mogą się rozpędzić, często wpadają na jakieś przedmioty i karłowacieją. Poza tym mieczyki mogą niepokoić ramirezki.

Mieczyki żyją ok 3-4 lat.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Taaa. Rzeczywiście. Takie prezenty niestety mogą zaszkodzić niż zrobić przyjemność.
No już wiesz masz za małe akwa na mieczyki.
Mógłbyś je oddać do sklepu zoologicznego. I może by się jakoś cenę za nie wymyśliło :lol: .

Pozdrawiam i powodzenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Najlepiej pójdź z nimi do zoologicznego to może się zlitują i wymienią rybki na takie jakie planowałeś. Ja w prezencie dostałem tylko szczupieńczyka, ale od wujka, który się na tym zna i jestem bardzo zadowolony. Świetna rybka.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Jutro spróbuje coś z nimi zrobić. Mam 6 sklepów zoologicznych i może któryś je przyjmie. Mam nadzieje, że wujek i braciszek wybaczą :roll: . Trzymajcie kciuki :wink:
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Jutro spróbuje coś z nimi zrobić. Mam 6 sklepów zoologicznych w okolicy i może któryś je przyjmie. Mam nadzieje, że wujek i braciszek wybaczą :roll: . Trzymajcie kciuki :wink:
ODPOWIEDZ