Grzechoczący JBL

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hubo
Posty: 63
Rejestracja: 09 sty 2006 1:27
Lokalizacja: Łódź

Grzechoczący JBL

Post autor: Hubo »

Witam

Ostatnio nie było mnie w domu parę dni. Po powrocie odnosze wrażenie, że mój JBL CP250 zaczął dużo głośniej pracowac. Wydaje z siebie jakiś grzechot, którego wcześniej nie było, tak mi się przynajmniej wydaje. Zastanawiam się czy po prostu odzwyczaiłem się od odgłosów filra czy faktycznie coś się skopsało. Odgłos jest słyszalny nawet przy włączonym obok komputerze i strasznie mnie denerwuje. Filtr jest dosc nowy, pracuje od ok. 3 miesięcy.

Czy u innych użytkowników tego modelu też występuje ten problem? Nie wiem czy tak ma byc czy oddac do naprawy gwarancyjnej :/
Szczyt zręczności? Złapać bocję w 200l :)

Mój roślinny low tech
viewtopic.php?p=58843#58843
waller
Posty: 20
Rejestracja: 08 maja 2007 23:40

Post autor: waller »

Mam taki sam od dwóch miesięcy i dość często patrze się na wylot wody z filtra bo odnosze wrażenie ze przestał pracować. Praca tego filtra jest naprawde bardzo a to bardzo cicha.
JohnyMo
Posty: 43
Rejestracja: 30 cze 2007 21:06
Lokalizacja: Sz-n

Post autor: JohnyMo »

Ja mam Weipro TC-700 i też grzechocze. Dopiero jak go obrócę do góry nogami to hałas ustaje. I tak właśnie jest u mnie zamontowany :-/ W takiej pozycji woda jest zasysana tuż z pod powierzchni tafli wody a wypuszczana niżej, nie wiem czy to nie obniża wydajności filtracji mechanicznej jednak inaczej to ja spać nie mogę.
126L, 3x18W, Tetra ex700
2+1 pielęgniczki kakadu,
2 kiryski, 6 danio czerwone, kiełbik, 5 gupików, uklejka, 3 glonojady syjamskie, 2 kosiarki
start 2 lipca 2007
Awatar użytkownika
Hubo
Posty: 63
Rejestracja: 09 sty 2006 1:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hubo »

Winny był wadliwy wirnik. Po wymianie filtr pracuje niewiarygodnie cicho :)
Szczyt zręczności? Złapać bocję w 200l :)

Mój roślinny low tech
viewtopic.php?p=58843#58843
ODPOWIEDZ