[112l]krewetkarium - porady?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Bart
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2007 18:13
Lokalizacja: A co ci do tego

[112l]krewetkarium - porady?

Post autor: Bart »

Mam akwarium profil 112 litrów z pokrywą 3x18W, filtr wewnętrzny Turbo 550 z gąbką zamiast waty. . Chciałbym w tym akwarium zrobić krewetkarium. Nie wiem tylko jakie krewetki i rośliny mogę trzymać w tym akwarium, aby był najlepszy efekt.

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

masz pole do poisu w takim akwa jeżeli chodzi o krewetkarium najczęsciej proponuje sie rośliny drobnolistne do takiedo akwa, mchy z krewetek to należy wybrać gatunki które nie krzyżują się
pozdrawiam
Bart
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2007 18:13
Lokalizacja: A co ci do tego

Post autor: Bart »

Jakie krewetki nie krzyżują się ze sobą? Jakie mchy na "trawnik" i jakie rośliny do zakrycia filtra i narożnika? Prawdopodobnie na środku będzie duży kamień lub korzeń, ale chyba kamień. W tym akwarium nie ma być żadnych ryb, tylko same krewetki. Mam jeszcze mały problem ponieważ u mnie w sklepach akwarystycznych nie ma żadnych krewetek oprócz Red Chery, ale mi się one nie podobają. Czy na giełdzie we Wrocławiu można kupić krewetki?
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

Bart pisze:Jakie krewetki nie krzyżują się ze sobą? Jakie mchy na "trawnik" i jakie rośliny do zakrycia filtra i narożnika? Prawdopodobnie na środku będzie duży kamień lub korzeń, ale chyba kamień. W tym akwarium nie ma być żadnych ryb, tylko same krewetki. Mam jeszcze mały problem ponieważ u mnie w sklepach akwarystycznych nie ma żadnych krewetek oprócz Red Chery, ale mi się one nie podobają. Czy na giełdzie we Wrocławiu można kupić krewetki?
http://www.aquaforumlublin.fora.pl/krew ... -t828.html zapraszam :)
na trawanik nie polecam mchów bo cięzko jest je utrzumać w czystości (sprawiają problem przy odmulaniu) lepszy jest p mały heniek lub glosia :) ja filtr mam zakryty rotalą indica w zasadzie każda większa roślinka łodygowa może spełniać zadanie zakrywające (zależy co Cię interesuje)
pozdrawiam
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

a moze czarne podłoze, ciemno zielone rośliny i White Pearl ?
przyznam, że te krewetki podobają mi sie najbardziej :)
pytanie jest jakie podobają sie Tobie :)
pozdrawiam :)
57l BW
144l Afryka
Bart
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2007 18:13
Lokalizacja: A co ci do tego

Post autor: Bart »

Podobają mi Red Cristale, White Pearle i Neocaridina palmata. Z roślinami na "trawnik" jest problem bo nikt takich nie sprowadza do sklepów akwarystycznych w moim mieście i chyba będę musiał jechać na jakąś giełdę.
Quinn
Posty: 20
Rejestracja: 16 maja 2007 21:13
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Quinn »

Ja mam pelie, naprawde pieknie wyglada z krewetkami:) sam mam 112l krewetkarium (mam 3 akw) wpuscilem sobie zbrojniki 2 i jakies rybki plywaja, w takim duzym zbriorniku ladnie to sie komponuje a i krewecie sie rozmnazaja:

Fire Red , white pearl, amano, i jakies zielone:) pozdr.
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

jeśli chodzi o rośliny, to zerknij na Allegro
roślinki
A czas leci...
ODPOWIEDZ