Jakie duże rodzą się gupiki?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Angelina012
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2005 16:50
Lokalizacja: Ząbkowice śl.

Jakie duże rodzą się gupiki?

Post autor: Angelina012 »

Mam samicę gupika w ciąży i nie wiem jakiej wielkości będą młode... Pomóżcie
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Witaj, rodzą się jak pamietam ok 5-6 mm, są spore jak na ryby akwariowe ze względu na to że Gupiki są żyworodne, trudno ich niezauważyć jak się urodzą :)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Gupki rodza sie tej wielkosci przy pierwszym porodzie samicy.Przy nastepnych(poniewaz samice gupika potrafia przechowywac nasienie) rodza sie mniejsze i w mniejszej ilosci.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Znajdziesz je prawdopodobnie pływające zaraz przy powierzchni.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

...albo w innych kryjówkach > rośliny (lubia mech jawajski, wgłębke) a także jak często u mnie bywało między żwirem a szybą akwarium :]
Cichy_24
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2005 10:58
Lokalizacja: woj. Śląskie

Post autor: Cichy_24 »

Cytuję Owl:
"Gupki rodza sie tej wielkosci przy pierwszym porodzie samicy.Przy nastepnych(poniewaz samice gupika potrafia przechowywac nasienie) rodza sie mniejsze i w mniejszej ilosci.
Pozdrawiam"

Niezgadzam się z jednym "w mniejszej ilosci", jest dokładnie na odwrót przy pierwszym porodzie jest ich niewiele wraz z wielkością samicy rośnie ilość potomstwa.


Pozdrowienia
Akwarium 112litrów: Obsada: gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie.
Akwarium 21 litrów: obecnie puste.
Akwarium 8,5 litra: w pracy
Awatar użytkownika
scorpio
Posty: 20
Rejestracja: 16 wrz 2004 15:01
Lokalizacja: Lublin

Post autor: scorpio »

Cichy_24 pisze:Cytuję Owl:
"Gupki rodza sie tej wielkosci przy pierwszym porodzie samicy.Przy nastepnych(poniewaz samice gupika potrafia przechowywac nasienie) rodza sie mniejsze i w mniejszej ilosci.
Pozdrawiam"

Niezgadzam się z jednym "w mniejszej ilosci", jest dokładnie na odwrót przy pierwszym porodzie jest ich niewiele wraz z wielkością samicy rośnie ilość potomstwa.
Ja też jestem zdania, że przy pierwszym porodzie jest ich mało - raptem parę sztuk, a przy kolejnych więcej, nawet kilkadziesiąt, wszystko zależy od wielkości samicy.
Angelina012
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2005 16:50
Lokalizacja: Ząbkowice śl.

Post autor: Angelina012 »

Całe wieki temu miałam akwarium ale nie rozmnażałam rybek. To akwa założyłam około miesiąc temu. Już nie mogę się doczekać kiedy będą młode Gupiki. Moja samica ma ok. 3,5 - 4 cm długości. Ma już bardzo duży brzuch a nie wiem kiedy dokładnie mogę się spodziewać maluchów. Po czym mogę poznać, że niedługo zacznie rodzić? (Wiem o plamce na brzuchu, już od dawna ją widać)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

hehe mylicie sie i to bardzo.Jak długo hodujecie gupiki i czy sa to gupiki rasowe :?: ja juz mam te rybki jakis czas,duzo wczesniej tez je miałem iwem dokładnie jak jest z ich potomstwem i rodzeniem młodych.Nie mówimy tu o pierwszym wogóle porodzie gupiczki tylko o porodzie wielokrotnym z jednego nasienia :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
andrzej konarzewski
Posty: 64
Rejestracja: 08 cze 2005 20:53
Lokalizacja: tychy

Post autor: andrzej konarzewski »

witam !
chcialbym wam rozwiazac ten problem :lol: :oops:
mianowicie jest tak ze jezeli samica jest tylko raz zaplodniona przez 1 samca to moze rodzic wielokrotnie ale za kazdym razem mniej mlodych .
mlode rodza sie wielkosci okolo 5 mm .
jezeli jest przy samicy caly czas samiec to ilosc mlodych jest uzalezniona od wielu czynnikow ale najwazniejsze sa dwa pokarm i temperaturaobfity i rozny pokarm oraz optymalna temperatura (okolo 25 stopni) powoduje ze gupiczka moze nawet rodzic wiecej mlodych.
pozdrawiam
www.andcom.texasnet .pl
Angelina012
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2005 16:50
Lokalizacja: Ząbkowice śl.

Post autor: Angelina012 »

No to po małych... Dzisiaj miałam odłowć samicę ale spóźniłam się. Już się urodziły i ... Niedobra mamusia :( :cry: :(
Ale na szczęście druga też niedługo będzie miała potomstwo :) Tym razem się uda :D
ODPOWIEDZ