kryjówka z butelki

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

kryjówka z butelki

Post autor: BARA »

Zgodnie z wcześniejszymi (kiedy to było... :oops: ) obietnicami, zamieszczam zdjęcie kryjówki, jaką zrobiłam z butelki po napojach dla cierniooczków. Silikon, trochę żwirku i kawałek plastiku. Przez dwa lata sprawdzała się doskonale. Obecnie ze względu na zmiany w akwarium na moment ją wyjęłam. Otwór górny doskonale służy do odmulania wnętrza. Przez przezroczyste boki widać było, czy w kryjówce coś właśnie siedzi.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lip 2007 15:55 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Pomysł świetny :)

A powiedz mi czy ta cała kryjówka jest wciśnięta w żwirek, tak że wystaje tylko ta góra pokryta kamykami, czy po prostu leży na podłożu?

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jest lekko wciśnięta w żwirek, tak że boki z otworami wejściowymi są mocno ponad powierzchnię. Widać przez nie, czy cierniooczki są w środku.

Całość jest bardzo praktyczna, polecam. W moim zbiorniku tak kryjówka znajduje się pod filtrem wewnętrznym, zawieszonym na bocznej ścianie z tyłu zbiornika (w kącie).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

no no niezły recykling, a rząd się zastanawia co robić ze śmieciami
Niezły pomysł :lol:
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

jak ja lubię takie rzeczy!
to nie to co jakiś tam Titanik z fajansu albo inny zamek podwodny...
a ile satysfakcji, że się spodobało lokatorom!

tylko u mnie Ancistrus zwany Glonkiem zaraz by to po swojemu poustawiał. I to na pewno nie tak i nie tam gdzie ja chciałbym.

:ok
A czas leci...
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Jak myślisz czy wyjdzie coś takiego z butli 5L? Potrzebuje większej kryjówki a nie chce tracić miejsca i chce posadzić roślinę na górze.
Moje wynalazki nie wytrzymują zbyt długo i często odpada jakiś kamień, piasek zostaje wymyty i zostają same korzenie roślin :cry:
Mam takie kryjówko- doniczki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Fajny pomysł! (Rozumiem, że pytanie było do autora wątku, ale się wtrącę...)
Moim zdaniem powinno sie udać, ale jak to mówię , jest tylko jeden sposób, żeby sie dowiedzieć... :wink:. Tylko może być problem, jak będziesz takie coś obciążal. Lepiej wewn. na środku dać jakieś wsparcie (kamień, cegiełkę, małą doniczkę...). Można by było wyciąć kawałek plastikowej dużej donicy (ale będzie nieprzezroczysta).
Jak chcesz mocno przykleić coś w akwarium, to oczyść klejone powierzchnie denaturatem, a plastik lekko przeleć przedtem papierem ściernym nr 100. Lepiej od silikonu takie rzeczy klei FixAll . Polecam. Do kupienia także przezroczysty i w zwykłych tubkach. No i nie śmierdzi octem! Kamień do kamienia możesz też skleić żywicą epoksydową typu Poxipol albo Poxilina.

A może zrobić coś takiego Obrazek
np z rury z przegrodą w środku?
A rurę obkleić sztuczną korą wg. mojego patentu? :mrgreen: Trochę sie zagalopowałem...
A czas leci...
ODPOWIEDZ