[216l.] Moje male Malawi

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

przerysowany
Posty: 6
Rejestracja: 05 kwie 2007 14:37

[216l.] Moje male Malawi

Post autor: przerysowany »

Akwa: 120x40x50
Obsada: 6 acei; 4 red redy; 2 auratusy; 2 maigano; 2 lombardy; 3 trewavasae; 3 borleyi; 3 aulonocary
Flora: Microsorum, Anubias
Sprzęt: kubelek zewnetrzny TETRA TEC 700; wewnetrzny AQUA-SZUT SENIOR BIO 1000; napowietrzacz; grzalka 300W; oswietlenie dzienne 2x30W, oswietlenie nocne 2x6 LED; tlo strukruralne; podloze tluczony granit; akwa wylozone pomaranczowym piaskowcem

Akwarium ma ponad 4 miesiace, celowo zostalo przerybione. Jak narazie funkcjonuje poprawnie. Borleyie zaczely sie wybarwiac a samice red red nosza w pyskach mlode))) Agresja w zasadzie zerowa nie liczac sporadycznego okazywania dominacji)))) Obsada dosc dziwna ale sprawdza sie.

fotki:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wygląda nieźle, ale mam wrażenie, że te kamienie są ułożone nieco dziko, jak brukowce. Raczej powinno być między nimi sporo szczelin w których ryby mogłyby się chować i przez które mogłyby przepływać. No, chyba że tych zakamarków teraz nie widać. I tobiałe dno mi nie gra z resztą.
Trzymasz parami ryby wybitnie stadne (np pyszczaka złocistego). Dlaczego?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
przerysowany
Posty: 6
Rejestracja: 05 kwie 2007 14:37

Post autor: przerysowany »

BARA pisze:Wygląda nieźle, ale mam wrażenie, że te kamienie są ułożone nieco dziko, jak brukowce. Raczej powinno być między nimi sporo szczelin w których ryby mogłyby się chować i przez które mogłyby przepływać. No, chyba że tych zakamarków teraz nie widać. I tobiałe dno mi nie gra z resztą.
Trzymasz parami ryby wybitnie stadne (np pyszczaka złocistego). Dlaczego?
------------------------------------------------------------------------------------
Szczelin jest naprawde sporo, moze foto tego nie oddaje. Co do podloza, celowo zostalo wybrane jasne w zwiazku z tym ze tlo strukturalne ma ciemne barwy a i piaskowiec nie nalezy do najjasniejszych. Byloby zbyt ponuro. W perspektywie bedzie jeszcze bardziej jasne gdy zostanie wymienione na zwir koralowy. Co do par w obsadzie. Gdy ryby sie wybarwia i bedzie wiadomo ile jest samcow a ile samic pary zostana podmienione na uzupelnienie pozostalej czesci obsady.
Pozdrawiam)))
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Akwa fajne, nie wiem tylko czy rybom odpowiada tak jasne podłoże
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
przerysowany
Posty: 6
Rejestracja: 05 kwie 2007 14:37

Post autor: przerysowany »

chemik4 pisze:Akwa fajne, nie wiem tylko czy rybom odpowiada tak jasne podłoże
-------------------------------------------------------------------------------------
Wiekszosc akwa z biotopem Malawi ma podloze z grysu granitowego, piasku kwarcowego badz ze zwiru koralowego czyli zdecydowanie jasnych jesli chodzi o kolorystyke. Pomijajac estetyczne i wizualne wrazenia zwir koralowy ma duze znaczenie w utrzymaniu parametrow wody oraz flory bakteryjnej (czesto stosowany jest np. jako wklad do filtrow kubelkowych).
VeStAx
Posty: 25
Rejestracja: 28 lip 2007 21:53

Odpowiedź

Post autor: VeStAx »

mi sie podoba :) Porób tylko wiecej szczelin pomiędzy kamieniami :P
ODPOWIEDZ