[25] ogólne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

aleksandrossa
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2007 12:23

[25] ogólne

Post autor: aleksandrossa »

Chciałabym Wam zaprezentować moje pierwsze w życiu samodzielnie zaprojektowane akwarium :)
25 l
Obsada
1+3=bojowniki: Benio , Oliwka , Jagoda i Lucy :)
1= prętnik karłowaty : Zenio :)
Parametry:
nieznane
Temperatura:

24-26 C
Rośliny:
nieznam nazwy :)

I to chyba wszystko :)
i co sadzicie o moim akwarium?? Wiem że jest za małe dla moich rybuniek :( mam zamiar założyć drugie akwarium :) ok 60 l . Co o tym sądzicie? Obrazek
25 L :
-1+3=BOJOWNIKI
-1=PRĘTNIK
:)
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Witam
ładnie sie prezentuje, sprobuj zrobić zdjęcie bez lampy może będzie lepiej widoczne. Jak widze masz nie tylko za małe akwa na rybki, ale i na niektóre roślinki.
Mimo wszystko były już pokazywane akwaria z dużo gorszymi warunkami i dużo brzydsze.
Ps. Po co ten kotnik???
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Wiesz co... ale ta złotosrebrna rybka na dole po prawej to mi w ogóle na bojownika nie wygląda :roll:
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
aleksandrossa
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2007 12:23

Post autor: aleksandrossa »

Manthei - kotnik był po to bo rybka była agresywna ale jak po tygodniu ja wypuściłam to była normalna :)
emiloos - ta złoto-srebrana rybka to pretnik karłowaty :)

Ale tak wogóle to ładne mam akwarium??
25 L :
-1+3=BOJOWNIKI
-1=PRĘTNIK
:)
Awatar użytkownika
fireboy
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2007 20:54

Post autor: fireboy »

emiloos pytał/ła o rybkę z prawej a prętnik jest chyba z lewej strony - przy filtrze. Wychodzi na to, że masz tam coś jeszcze :)
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Ogólnie akwarium ładne. Mi nie podobają się takie tła, ale to kwestia gustu. Ja mam tło ze styropianu wypalonego i pomalowanego na ciemno.

Jak na moje oko to prętnik jest w lewym dolnym rogu na zdjęciu, obok filtra, a to po prawej to nie jest bojownik.
aleksandrossa
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2007 12:23

Post autor: aleksandrossa »

po prawej koło kokosa?? to też jest prętnik :) tylko on mi już zdechł...:( to była samiczka :)
25 L :
-1+3=BOJOWNIKI
-1=PRĘTNIK
:)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Moim zdaniem to akwarium jest za małe dla tych rybek. Bojowniki i prętniki wymagają zbiorników o pojemności conajmniej 40l. Potrzebują powierzchni wody do rozmnażania się a w 25l lustro wody jest zbyt małe.

Zamykanie ryby w kotniku, ponieważ jest agresywna - to jest męczenie ryby. Masz złe warunki i ciasnotę - nie dziw się agresji.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

jak dla mnie akwarium bez żadnych rewelacji, obsada tragiczna jednym słowem meczysz te ryby i podejrzewam że nie masz pojęcia jakie masz parametry wody. Rybki ci padają bo akwarium jest przerobione.
Proponuje ci zacząć od początku oczywiście po lekturze jakiejś książki typu "jak zacząć"
Pozdrowienia August
ps. czekam na nowe fotki po zmianach, zobaczymy co zrobisz
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
aleksandrossa
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2007 12:23

Post autor: aleksandrossa »

mam zamiar założyć jeszcze jedno akwarium ok 60 l :) mam nadzieje że pod koniec wakacji będzie już gotowe :)
25 L :
-1+3=BOJOWNIKI
-1=PRĘTNIK
:)
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Jak na pierwsze akwarium całkiem udane. Że małe, to już wiesz, ale większość z nas zaczynała właśnie od takiego małego. Agresję rybek przyhamuje więcej roślin pływających, rozrośniętych, żeby jedna drugiej nie wchodziła w pole widzenia. Szybko rosną limnophile, mój bojownik lubił tam się zaszyć. Akwarium chyba odkryte, przy bojownikach to nie jest dobrze, bo różnica temperatury między wodą a powietrzem nie powinna wynosić więcej niż 2-3 stopnie, inaczej może dojść do przeziębienia labiryntu
Pozdrawiam
Kinga
aleksandrossa
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2007 12:23

Post autor: aleksandrossa »

zmierze akwarium i jutro idę do sklepu zoo i jest tam pokrywa idealna do mojego akwarium :)
25 L :
-1+3=BOJOWNIKI
-1=PRĘTNIK
:)
ODPOWIEDZ