Obudowa Akwarium

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
waller
Posty: 20
Rejestracja: 08 maja 2007 23:40

Obudowa Akwarium

Post autor: waller »

Starałem się encykompletycznie urządzić akwarium i natknąłem się na następny problem. 30-lat mineło i trzeba uczyć się na nowo a są problemy które nie potrafie rozwiązać sam. Jednym z nich jest przykrycie dolnej warstwy akwarium z zewnątrz ,tak aby był przykryty żwir.Są akwaria które mają już obudowę ale ja poprostu o tym nie pomyślałem i teraz zastanawiam się jak i czym to zrobić?
Czy ktoś ma na to jakiś dobry pomysł
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

MOIM zdaniem to nie ma sensu przykrywać dolnej części akwarium, bo to psuje efekt. Ale jeżeli już tak się upierasz to myślę, że najlepiej tapetą samoprzylepną. Dopasowujesz kolor do szafki na której jest akwarium i git.
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

w sklepie z galanterią drzewną znajdziesz listwy frezowane, którą możesz sobie obudować dolną część akwarium np tak aby nie było widać miejsca klejenia szyby; możesz wybrać bardziej lub mniej masywną, obudować na płask lub w pozycji pionowej - potem lakiero-bejca czy jakiś olej barwiony......powstanie ciekawy i oryginalny efekt, coś jak oprawiony obraz

jeśli nie lubisz natury to szukaj listwy z MDF lub plastikowej

to dużo efektywniejsze niż jakaś tapeta czy folia samoprzylepna

ps. te sztuczne podstawki pod akwaria z lekkim rantem zakrywającym dolną krawędź to badziew, dobrze ze nie kupiłem - dziś wstydziłbym się mieć to w domu, a wspominając kasę jaką to kosztuje nawabił bym się arytmi :wink:
Obrazek
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Ja dałem listwę od paneli ściennych , trafiłem pod kolor szafki .
Ale mi bardziej chodziło o zakrycie styropianu niż żwiru.
Awatar użytkownika
Palmer_fm
Początkujący pomocnik
Posty: 139
Rejestracja: 29 cze 2007 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Palmer_fm »

Ja kiedyś zasłoniłem wyciętym paskiem od tła akurat dolną częścią na której były kamienie - ale czy wyglądało to ładnie to nie wiem...
ODPOWIEDZ